Michal Hrůza pro Rebeku: Charitativní koncert v Pardubicích

19. října v Congress Centru Pardubice

19. října odehraje Michal Hrůza koncert v Congress Centru v Pardubicích. Jedná se o charitativní koncert ve prospěch malé Rebeky Čihákové, dívenky s vážným onemocněním kůže, tzv. nemocí motýlích křídel. Hostem koncertu bude pardubická poprocková kapela WAIT. Hlavní pořadatel je nadace Rebečina Křídla.

Michal Hrůza vydává novou desku

Michal Hrůza se může ohlédnout za více než dvacetiletou hudební kariérou. Do širšího povědomí se dostal jako frontman kapely Ready Kirken, v roce 2006 odešel na sólovou dráhu a založil vlastní Kapelu Hrůzy, se kterou koncertuje. Právě vydává nové album nazvané Michal Hrůza v Rudolfinu. Je ale také známý jako skladatel písní při jiné interprety a autor filmové hudby. Rád se vrací do Pardubic, se kterými svého času spojil pár let profesního i osobního života.

Kapela WAIT vystupuje už desátý rok

Kapela WAIT byla založena roku 2008 v Hradci Králové. Během následujících šesti let odehráli nespočet koncertů po klubech a letních festivalech, až si proklestili cestu k debutové desce WAIT For Me (2014). Album tvoří autorské písně v angličtině. Bylo pokřtěno na jaře 2015 na koncertě v rámci společného turné s kapelou Škwor. V roce 2016 jim vyšla druhá deska Life Game. S Michalem Hrůzou mají dva členové kapely, Pavel Herynk a Jarda Samek, společnou hudební minulost v 90. letech v kapele Anachronic.

Text: Sylva Kaplanová

Author

Napsat komentář