Manowar příští rok v Brně a v Ostravě: Poslední bitva je na dohled

Samozvaní králové metalu, američtí Manowar, se po třech letech vrátí do Česka v rámci svého turné THE FINAL BATTLE. Jak název napovídá, je to se smutným přívlastkem, že půjde nejspíš o poslední tažení těchto velikánů napříč světem. Ale nač věšet hlavu – je jisté, že rozloučení to bude vskutku velkolepé!

Nejhlasitější kapela vůbec

Dle Guinnessovy knihy rekordů nejhlasitější kapela vůbec, kdy dva koncerty překonaly práh bolesti, s 11 studiovými alby během 38 let existence, status kapely, která se zapojila do NWOBHM (New Wave of British Heavy Metal) spolu s kapelami jako Iron Maiden nebo Accept, jakožto i bojový duch tvrdých a nesmrtelných metalových hymen „Die For Metal„, „Warriors of the World„, „Hail and Kill“ nebo „King of Kings„… To jsou fakta, která tuto čtveřici metalových válečníků řadí mezi jednu z nejzásadnějších a nejvlivnějších heavy metalových kapel vůbec. Není tedy pochyb, že na příští březen je opravdu na co se těšit.

 

Bubeník „revivalu“ si splní životní sen

V sestavě dominují od samého začátku zpěvák Joey de Maio a baskytarista Eric Adams, na postu kytaristy se zdá, že dojde k návratu Davida Shanklea jako náhradě za Karla Logana, a za bicími se představí Marcus Castellani, kterého Manowar povolali ze svého „brazilského revivalu“ Kings of Steel. Budeme tedy svědky splnění jednoho z životních snů tohoto pětatřicetiletého matadora.

Příznivci klasického úderného heavy metalu, sofistikovaných riffů a textů, spojujících nás všechny do jedné velké metalové rodiny, kterou nic na světě nezastaví, si přijdou na své. Pojďme tedy této čtveřici ukázat, že tady v České Republice mají zástupy tisíce oddaných metalových fanoušků, kteří na ně budou dlouho vzpomínat!

Vzkaz pro všechny Manowarriors: Toto jsou data, která si tučně vyznačte v kalendáři, protože finální bitva je na obzoru! They can’t stop us, let ‚em try – for heavy metal we will die!

Text: Mates Šimek

 

25. března 2019 – Hala Vodova, Brno

26. března 2019 – RT Torax Aréna, Ostrava

 

Author

Napsat komentář