Kern slavil čtyřicet let existence: Kapelu přišli podpořit i bývalí členové

Kapela Kern byla založena v roce 1978, kdy proběhly první zkoušky. Při pohledu na datum zrodu nám hned dochází, že letos slaví čtyřicetiny. Narozeninový koncert naplánoval Kern na poslední říjnový den do brněnského Sona. Kapelu čekal vyprodaný sál, a pokud by se konaly koncerty dva, byly by asi oba vyprodané.

Někteří muzikanti, kteří Kernem prošli, se koncertu zúčastnili jako diváci. V kapele dodnes hrají dva zakládající muzikanti, bubeník Karel Vodička a kytarista Sláva Karásek. Kolem těchto dvou držáků se za čtyřicet let vystřídalo dost hudebníků. Není ale bez zajímavosti, že poprvé v historii kapely se v Kernu objevuje žena. Je jí baskytaristka Iva Pospíšilová.

Kerni“ zahráli v téměř dvouhodinovém setu průřez songy své čtyřicetileté existence. Zazněly hity jako To jsme my, Exploze snů, Fernetový oči nebo první hit kapely z roku 1988 Blízko nás. Na povedené akci nechyběly ani pyro efekty.

 

Turbo na scéně

Jako hosta si pozval další legendu naší hudební scény kapely Turbo. I tito pánové vsadili na průřez tvorbou a osvědčené, u fanoušků oblíbené skladby. Turbo vsadilo mimo jiné na své klasické hity jako Díky, já jdu dál, Hráč či Chtěl jsem mít.

Support těmto dvěma legendám obstarala brněnská kapela Souperman. Moc podařené se nezdálo umístění několika sedících diváků za první řady stojících u podia. Ale všichni fanoušci se fajn bavili, nebyl to tedy nejspíš zásadní problém.

Text: Honza Švanda

Foto: Petr Dio

Napsat komentář