Velké jméno horor metalu se vrací do Česka – přivítejte KINGA DIAMONDA

Rock Heart zveřejňuje další hvězdu

Posledních pár let se mnoho metalových fanoušků marně dožadovalo jeho dalšího koncertu u nás, třeba i na tuzemských festivalech Brutal Assault, nebo Masters of Rock. Konečně se zadařilo, takže s potěšením oznamujeme, že KING DIAMOND vystoupí příští rok na festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově.

 

Na scéně kříže, kosti a další hororové rekvizity

Tento dánský muzikant je známý především díky svému ohromnému hlasového rozsahu, který je nejspíše celých 5 oktáv, jeho vystoupení též provází temnou energií nasáklá atmosféra se scénou plnou obrácených křížů, lebek a podobných hororových rekvizit. Typický je pro něj i mikrofon složený ze dvou kostí do tvaru kříže.

Prozatím má kontě 12 studiových alb během své více jak třicetileté kariéry, z nichž to prozatím poslední, „Give Me Your Soul… Please„, vyšlo v roce 2007. To doplňuje dalších sedm alb s heavy metalovými Mercyful Fate. Za nejúspěšnější se považuje „Abigail„, které nahrál King Diamond se svou kapelou v roce 1987.

 

King Diamond vystoupil s řadou osobností světového metalu

Na jednom pódiu stanul i s řadou dalších metalových osobností, jako jsou např. Max Cavalera (ex-Sepultura), Scott Ian (Anthrax), Mikkey Dee (Scorpions, ex-Motörhead) či Metallica. U nás jsme ho posledně mohli vidět na Metalfestu 2013, kde vystupoval jako headliner, a show to byla vskutku úžasná. Pódium vystylované, jako kdyby se všichni najednou ocitli v kostele plném pentagramů, démonických rozet a podobných prvků. Lochotínský amfiteátr praskal ve švech.

V současné době není King Diamond moc aktivní, co se koncertů týče. O to cennější je, že se příští rok se svojí horor metalovou kumpanií zastaví i u nás, v krásném areálu zámeckého parku v Moravském Krumlově, a to nadcházející rok v srpnu.

Text: Mates Šimek

Foto: Radek Šich

 

Napsat komentář