Progres 2 se toulá po hvězdách: V Brně pokřtili desku

Na začátku listopadu přivítal koncertní sál SONO v Brně vzácné hosty – kapelu Progres 2. Ta sem přijela křtít novou desku Tulák po hvězdách – a samozřejmě připravit posluchačům nevšední hudební zážitek. A nebyl to jen křest, ale i koncert k 50. výročí založení kapely Progres 2.

Progres 2 si v paměti spojujeme především s první českou rockovou operou/koncepčním albem, Dialog s vesmírem na sci-fi příběh tehdejšího managera kapely Oskara Mana. Kapela byla v době svého největšího úspěchu skutečně jedinečným zjevem na české hudební scéně. Vždy načichlá art rockem, podávající vynikající instrumentální výkony, vyrovnala se svou kvalitou zahraničním interpretům. Brněnský koncert byl však ve znamení budoucnosti – křtilo se aktuální album Tulák po hvězdách. Pánové samozřejmě nezapomněli v setlistu také na písně, které mívají u fanoušků největší úspěch a které již stačil prověřit čas.

A aby si narozeninový koncert užili opravdu všichni fanoušci, kapela přidá ještě jeden a to hned v lednu 2019, opět v Sono centru Brno.

Jak se kapela i fanoušci na koncertě dobře bavili, se můžete podívat v následující fotogalerii.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Miloš Hlaváček

Napsat komentář