Evolucie kapely Lucie: Některé věci se nemění

Kapela Lucie slaví v posledních letech svůj reunion. Tím zajisté potěšila spoustu fanoušků, kteří houfně vyprodávají její koncerty. Stejně jako ten nedělní brněnský v DRFG Areně v rámci turné k nové desce Evolucie, který jsme navštívili my.

Po asi jedenapůlminutovém, zajímavě udělaném intru se rozjela dvouhodinová show plná světelných efektů, občas proložených i pyrotechnikou. Kapela zahrála zásadní hity své tvorby, bez kterých by ji fanoušci jistě nenechali odejít, i několik písní z nově vydaného alba. To je na pultech obchodů s hudbou od jara a představuje pestrou tvorbu vyzrálé rockové kapely, jakou Lucie bezesporu je.
Frontman David Koller i kytarista Robert Kodym dali občas vyniknout mnohatisícovému davu fanoušků, když je nechali zpívat místo sebe. A tento chorál zněl téměř stále, protože fanoušci si zpívali s kapelou skoro celý koncert a báječně se bavili.

Během koncertu se David Koller, tak jak u něj bývá zvykem, vyjádřil k politickým poměrům v našem státě. Jeho vyjádření z pódia bývají otevřená a rázná, a ani brněnský koncert nebyl výjimkou. Společně s fanoušky se vymezil proti „komunistům a estébákům“.
I když se říká, že pověstná chemie mezi členy kapely se již vytratila, fanoušci nic takového nepozorovali a po dvou přídavcích se rozcházeli s úsměvy na tvářích, protože si koncert náramně užili.

Text: Miloš Hlaváček, Sylva Kaplanová

Foto: Miloš Hlaváček

Napsat komentář