Skvělému punkovému večírku The Adicts a Baby Secondhand by slušela vyšší návštěvnost

Opavští Baby Secondhand

V ostravském hudebním klubu Brick House se v říjnu odehrál skvělý punkový večírek, na kterém nás bavily dvě kapely: Baby Secondhand a The Adicts.

Večírek zahájili opavští Baby Secondhand v roli předskokanů. Návštěvnost prozatím nebyla moc vysoká, ale na výkonu kapely to nebylo znát. Snad ale ani tolik nevadilo, že většinu členů kapely trápilo nachlazení. A když Bárt, jejich zpěvák, zahlásil, že to je snad poprvé, co na koncertě pije vodu, bylo jasno. Kapela však odvedla výborný výkon i přes momentální indispozici.

Legenda anglické scény The Adicts

Větší dav se začal srocovat těsně před nástupem hlavních hvězd večera – legend anglické scény The Adicts. Na pódium nakráčely suverénní punkové osobnosti v čele s charismatickým zpěvákem Moneym, který při prvním songu rozházel do publika tři balíčky žolíkových karet. Celý jejich koncert, celá jejich pódiová show bylo vlastně jedno velké divadlo. Jednou byl středobodem pozornosti na scéně velký svítící deštník, jindy pódium zaplnily fanynky, v další chvíli vystřelily z děl konfety. Na závěr zaplavily klub nafukovací balónky – prostě super párty se vším všudy.

I taková super párty byla bohužel poznamenaná relativně nízkou návštěvností. V blízkém okolí se konal totiž ještě Oktobeer Fest, kde vystupovala kapela Harlej. Populární rockeři tedy zřejmě tentokrát přetáhli fanoušky tvrdší muziky spíše na svou stranu.

Text: Aleš DZON Steffek, Sylva Kaplanová

Foto: Aleš DZON Steffek

Napsat komentář