Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed, Bloodbath: Čtveřice kapel extrémních žánrů útočí na Karlín

Velkolepá metalová show začne 9. prosince

9. prosinec tohoto roku je den, kdy by žádný fanoušek extrémních metalových odnoží neměl chybět v pražském Fóru Karlín. Chystá se tam velkolepá show v podání německých thrashmetalových titánů Kreator, norských symphonic blackmetalových démonů Dimmu Borgir, americké hardcorové mlátičky Hatebreed a švédského death metalového válce Bloodbath. Spektrum žánrů je zde opravdu široké, takže o zábavu, kotel, mosh pit a pořádnou porci metalové muziky rozhodně nebude nouze.

Bloodbath

je švédská death metalová skupina založená roku 1998, což není zas tak dávno. Ovšem v sestavě figurují takové persony jako bubeník Martin Axenrot (ex-Opeth) nebo zpěvák Nick Holmes (ex-Paradise Lost). Představili se na festivalech jako jsou Wacken Open Air, Bloodstock. Také nejedenkrát i u nás na Brutal Assaultu a s největší pravděpodobností tento večer zahájí svým nekompromisním death metalem. Prozatím mají na krku 5 zářezů v podobě studiových alb, z nichž to nejnovější, „The Arrow of Satan Is Drawn“, vyšlo právě letos.

 

Hatebreed

Hatebreed jsou američtí hardcoroví matadoři, kteří nastoupili svoji cestu v roce 1994. Jejich koncerty nepostrádají energii, svižnost ani kosti drtící hardcorový sound, který vždy přivede publikum do varu. Ihned se roztáčejí circle-pity, mosh pity a podobné „tematické aktivity“, zejména při flákách jako jsou „Destroy Everything“, „I Will Be Heard“ nebo „In Ashes They Shall Reap“. V sestavě dominují zpěvák Jamey Jasta, který se současně věnuje i svému sólovému projektu Jasta a baskytarista Chris Beattie. Oba zde působí od úplného začátku.

 

Dimmu Borgir

Norští Dimmu Borgir vznikli v Oslu roku 1993. Jejich symphonic black metalový orchestrion má kořeny v definicích black metalu jako jsou Mayhem, Darkthrone či Emperor. Jejich styl postupně gradoval do progresivních a symfonických vln. Po 8 letech čekání se fans konečně dočkali nového alba „Eonian“, které sice tak nějak odbočuje od typického norského „raw black metalu“. Ovšem kritiky je příjímáno jako velmi povedené a ať chceme nebo nechceme, budeme vtáhnuti do ponurého norského metalového inferna.

 

Kreator

Kreator jistě netřeba dlouze představovat. Na scéně od roku 1982, jedni z těch, kteří jsou právoplatným členem „Big 4 of Teutonic Thrash Metal“ spolu s velikány jako Destruction nebo Sodom. Se 14 studiovými alby, nespočtem odehraných koncertů na festivalech po celém světě, mnoha veleúspěšnými turné, se Kreator řadí mezi přední thrashmetalová komanda. Od úplných začátků to táhne frontman a kytarista Mille Petrozza, který sice výškou zrovna nevyniká, ale když spustí svůj nekompromisní vokál a precizní kytarovou hru, okamžitě začíná být pod pódiem pořádně rušno. V Česku se posledně představili v lednu ve vyprodané Meet Factory a rok předtím na tuzemském Masters of Rock. Ovšem tohle je jedna z těch kapel, na kterou jistě téměř každý thrash metalový nadšenec vyrazí rád a znovu.

Žánrově velmi pestrý metalový večer na nás čeká už 9. prosince. Lístky rychle ubývají, takže doporučují s koupí moc neotálet, protože tady byste rozhodně chybět neměli.

Text: Mates Šimek

 

Napsat komentář