První várka kapel na Masters of Rock 2019 je zde: Různorodý program od Dream Theater po Within Temptation

Na přelomu listopadu a prosince vyhlížejí metaláci z celé republiky pověstný plakát s první várkou kapel na příští Masters of Rock, který se vyvěšuje během zimní verze festivalu konané ve Zlíně.

Letos se dočkali o trochu dřív, a to především ti, kteří si koupili časopis Spark. Právě ten otiskl první nástřel soupisky kapel, které můžeme čekat v létě ve Vizovicích. Vévodí jim artrockoví Dream Theater a symfometaloví Within Temptation.

 

Příští rok se dá očekávat značně různorodý line-up, což je jen dobře. Mezi největší hvězdy budou zajisté patřit Dream Theater a Within Temptation, ale také Gamma Ray, Rage, Eluveitie či Children of Bodom. Folk metal vedle death metalu? Proč ne. Žánr je to snad nejvíce různorodý ze všech a každý fanoušek tvrdé muziky si najde to své

 

Velmi oblíbení jsou v Česku také Delain, Amaranthe či Xandria, které spojuje ženská frontmanka za mikrofonem, jsou to však dámy hlasově velmi odlišné a také hudba, kterou tyto kapely dělají, je jiná; Amaranthe jsou např. známí svými hudebními výlety do měkčího stylu. Za zmínku zajisté stojí i účast Firewind s kytaristou, jenž si říká Gus G a se kterým v jeho sólovém projektu objevuje i náš bubeník Miloš Meier. Také se objeví u nás často vystupující, ale oblíbená německá kapela Primal Fear.

 

Objevem loňského roku byli výborní Follow the Cipher, kterým se u českého publika dostalo velmi nadšeného přijetí a kteří se rádi vracejí zpět; v line-upu se objeví i personálně spříznění Twilight Force. Z českých kapel se na hlavním pódiu objeví např. Citron či Dark Gamballe.

Nezbývá než se těšit, jaké překvapení si pro nás pořadatelé v podobě dalších kapel ještě připraví.

Text: Sylva Kaplanová

 

Dosud zveřejněné a potvrzené kapely

Dream Theater
Within Temptation
Children of Bodom
Eluveitie
Steel Panther
Gamma Ray
Brainstorm
Primal Fear
Amaranthe
Satyricon
Deathstars
Delain
Battle Beast
Equilibrium
Rage
Dark Tranquility
Firewind
Legion of the Damned
Xandria
Hardline
Saltatio Mortis
Evergrey
Follow the Cipher
Cyhra
Mayan
Serenity
Serious Black
Twilight Force
Tri State Corner
Citron
Dark Gamballe
Symfobia

 

Napsat komentář