Arakain na vyprodané „Barče“: Splněné očekávání fanoušků

Barča. Tak se odnepaměti říká Kulturnímu domu Barikádníků v Praze-Strašnicích. A právě toto místo je spjato se začátky a prvním úspěchem Arakainu, který zde měl jednu ze zastávek svého turné Apage Satanas – 20 let od vydání.

Legenda na legendárním místě

Arakain na Barče – to je představa, která fanouškům zůstávala léta nesplněná. 29. 11. se to mělo změnit. Již hodinu před začátkem stála před vstupem do kulturního domu fronta fanoušků v tričkách s logem kapely. Kdo nechytl včas místo u pódia, v sedm večer už zůstával vzadu – bylo vyprodáno. Koncertní večer zahájila svým úderným, lehce alternativním rockem kapela Forrest Jump.

Deska odshora dolů a nadšení fanoušci

Jak Arakain předeslal již během léta, na turné ke 20. vydání legendární a pro mnohé fanoušky nejoblíbenější desky Apage Satanas měly zaznít všechny písně do jedné, v tom pořadí, ve kterém jsou na albu. To také kapela bezezbytku splnila. „Hrozičů dav„, jak se zpívá v písni Princess, podporoval své oblíbence od první chvíle až po závěrečné Kyrie Eleison. Pro mladší ročníky to byl zároveň výlet do doby, kterou nemohli zažít, starší fanoušci mohli naopak zavzpomínat na tyto chvíle, kdy Arakain v tomto kulturním stánku začínal a formoval český metal. V publiku jsme mohli vidět i známé tváře českého rocku a metalu, např. téměř kompletní Dymytry.

Už jen dvakrát

Po přídavcích Proč, Černý koně, Paganini a Slečna závist se Arakain naposledy toho večera uklonil a fanoušci se vydali domů či ještě někam do okolních hospod nechat doznít povedený večer. Pokud chcete vidět současný program Arakainu ke 20. výročí vydání desky Apage Satanas, máte možnost už jen dvakrát – 14. prosince v Plzni a 15. prosince ve Velkých Pavlovicích.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Pepa Beník

Napsat komentář