Wohnout nemá „Bídu s nouzí“ o nápady: Točí klipy a organizuje sbírku pro africkou nemocnici

Kapela Wohnout rozhodně nezahálí a vysílá do světa již pátý videoklip z desky Miss maringotka. A ani ten nemá být poslední. Aktuální video se jmenuje Bída s nouzí, ale hudebně ani vizuálně to fakt bída s nouzí není – tahle kapela totiž nezklame. Jen se přesvědčte sami.

 

Režie videoklipu Michal Skořepa

Režie se ujal umělecký multitalent Michal Skořepa, kterého známe především jako frontmana Stroy. Méně se možná ale už ví, že je také skladatelem, vystudovaným klavíristou, talentovaným výtvarníkem – a autorem klipů. V hlavních rolích videa se objeví Anna Heribanová, Martin Šafus a samozřejmě celá kapela. Michal Skořepa, dítě 90. let, vypráví:

Wohnout jsem objevil na základce a dali mi svojí muzikou právo cejtit, že je ok bejt divnej. Měl jsem Zlý Noty na audiokazetě a vohrál je tak, že zněly jako demo. Ovlivnili mě víc, než tuší. Věděl jsem, že jednoho dne dojde k nějaký spolupráci, jen jsem nevěděl, jestli na poli hudebním, nebo v klipech. Vždycky se mnou ta jejich divnovykroucenost nějak rezonovala, takže dělat pro ně klip je pro mě zvláštně přirozený. Je to zároveň první klip, kde jsem si zkusil animovat rukou přímo z hlavy a věděl jsem, že jelikož to neumim, bude to dada, což byl záměr. Hlavní role hrajou mí dobrý kámoši, který jsou oba animátoři, takže mi půjčili tablet a čekali, jak se v tom podusim, stejně, jako jsem se podusil při opalování kytar, křesel a dalších rekvizit autogenem. Tenhle klip jsem si prostě užil.“

Sbírka pro africkou nemocnici

Kapela Wohnout se též věnuje bohulibé činnosti – organizuje sbírku pro africkou nemocnici Itibo, kterou vede pardubický zdravotník Aleš Bárta. V Africe točili v lednu klip k písni Sladký dřevo a po návratu se rozhodli založit sbírku. Na eshopu kapely najdete tedy i přívěšky od Masajů, fotoobrazy, africký náhrdelník, trička či kytaru, která ve videoklipu symbolizuje ono „sladký dřevo“. Sbírka stále probíhá, přispět můžete na transparentní účet 555 636 555/0300, variabilní symbol 156.

Text: Sylva Kaplanová

Napsat komentář