Beatfest s Uriah Heep i U.D.O: Britští titáni žijí svůj sen a Dirkschneider na novém albu otvírá „Ocelárnu“

Akce BeatFest přináší dvě velká jména evropského rocku. Vidět v rámci jednoho festivalu Uriah Heep i U.D.O. se nám jen tak nepodaří. Právě tyto dvě veličiny přijíždějí 15. února do Prahy a vystoupí ve Fóru Karlín.

Britská legenda Uriah Heep

Radio Beat a Pragokoncert zvou na BeatFest, kde vystoupí renomovaní představitelé evropské rockové hudby let minulých i současných. Britské legendy Uriah Heep platí dodnes za jednu z největších koncertně aktivních kapel klasického rocku. Kapela, jež u nás vešla zejména pro mladší příznivce do povědomí písní Lady in Black (ve skvělé coververzi Arakainu z roku 1995 jako Slečna Závist), se těší, že vystoupí opět v zemi, kde má početnou fanouškovskou základnu.

Po padesáti letech na hudební scéně jsou stále pomyslně pevně v sedle a objíždějí Evropu se svou energickou show. V Praze představí „Uriáši“ svou aktuální desku s názvem Living the Dream, jejíž název je nejpřesnějším vyjádřením toho, čeho se jim za jejich dlouhou kariéru podařilo dosáhnout.

 

Metalová mašina z Německa U.D.O.

Metalová mašina Udo Dirkschneider je i ve svých 66 letech k nezastavení. Jeho sólový projekt U.D.O. jede na plné pecky a zraje k čím dál větší kvalitě. Loni v létě vydali album Steelfactory. Ukázky z něj měli exkluzivně možnost slyšet novináři, kteří se účastnili tiskové konference v rámci festivalu Masters of Rock – již tehdy uznali všichni přítomní, že je album napěchované obrovskou energií a má moderní metalový zvuk.

Nyní můžete desku slyšet naživo – „profesor rocku“ Udo i jeho kapela se toho zhostí se vší parádou. A ke slovu se hlásí i mladší generace – za bicími sedí v projektu U.D.O. frontmanův syn Sven.

Lístky ještě můžete koupit na oficiálním webu Masters of Rock, ale vyplatí se neváhat. Beatfest začíná již za tři týdny!

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář