Brutal Assault opět přitvrzuje a přidává na soupisku další zvučná jména

Brutal Assault je dnes již zavedeným festivalem tvrdé a ještě tvrdší muziky konaným každoročně v historickém areálu Pevnosti Josefov u Jaroměře. Na své si přijdou ti, kdo mají rádi extrémnější odnože metalu i hardcore či punk. Mezinárodně zaměřený festival nabídne celkem 130 kapel.

Na soupisce se objevují němečtí Sodom

Z nedávné aktualizace zveřejněné pořadatelem jsou bezpochyby největším jménem legendární němečtí Sodom, kteří se svým nezaměnitelným thrashmetalovým zvukem brázdí světová pódia už třicátým osmým rokem. K nám se vracejí celkem často, jen minulý rok zahráli na festivalech Rock Heart a zimním Masters of Rock. Do sestavy se k zakládajícímu Tomu Angelripperovi po dlouhé pauze vrátil Frank „Blackfire“ Gosdzik. Sodom tak poprvé vystupují ve čtyřčlenné formaci a jistě budou jedním z headlinerů některého z festivalových dnů.

 

Objeví se i švédští Therion

Dalším tahákem jsou švédští Therion, kteří kombinují death metal s operními a symfonickými prvky. Loni oslavili 31. výročí od založení kapely vydáním svého 16. alba Beloved Antichrist. Jejich tvorba spojuje vlivy vážné hudby, klasického heavy metalu i death metalu. Můžeme jistě očekávat dlouhý rozmanitý průřez jejich bohatou diskografií.

 

Bratři Kollerovi nám přivezou Sick of It All

Další legendou, která vezme útokem Josefovskou pevnost, je americká hardcore punková mlátička Sick of It All. Od úplných začátků v ní figurují bratří Lou a Pete Kollerovi. Více jak tři dekády existence neubírají této čtveřici na tvrdosti, agresivitě, nespoutanosti a vůbec všemu co k tomuto žánru patří. Pár dní zpátky se u nás zúčastnili v brněnském Sonu tradičního Persistence Tour. A kdo po tomhle masakru snad neměl dost, má právě tady další příležitost si pořádně zapogovat!

 

Eyehategod

Neméně dlouho hrající je další zaoceánská sludge metalová čtveřice Eyehategod. Dva roky zpět byli jedním z headlinerů festivalu Obscene Extreme a letos načínají svou čtvrtou dekádu. Ve své tvorbě kombinují hardcore punk s jižanským rockem a lehce doom metalovým zvukem. Kapela patří mezi ty, které rozhodně doporučuji nevynechat.

 

Ze Španělska míří do pevnosti Wormed

O něco mladší jsou španělští Wormed, kteří se zformovali v Madridu v roce 1998 a hrají vytříbený technický death metal. Připravte se na smršť hluboce podladěných riffů, při kterých by se obyčejným „drnkálistům“ lámaly kytary v ruce, a valivých dvoukopáků v podání těchto pyrenejských muzikantů.

 

Jihoafrická Vulvodynia

Jihoafrická Vulvodynia přiveze do pevnosti brutalní death metalovou mašinérii na téma vraždy, perverzity, destrukce a konce lidstva. Půjde tedy o pořádnou řezničinu!

 

Poslední interpret z této aktualizace line-upu je žánrově úplně vybočující synthwave producent Gost. Zde nečekejte brilantní kytarové riffy a hromující bicí. Jedná se o spojení syntezátorů, filmové hudby a dialogů i nejrůznějších samplů. Pokud by na vás toho metalu bylo až nezdravě moc, Gost je pro vás ideální přiležitost, jak si „odfrknout“.

 

Vstupenky jsou stále v prodeji ne webu pořádajících obscure.cz a v běžných předprodejích.

Text: Mates Šimek

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář