Avatar ve Zlíně: Král triumfoval, letos se vrátí ještě jednou na Rock Heart – část II.

V prvním díle reportáže z pátečního koncertu švédských Avatar ve Zlíně jsme vás s potěšením informovali o triumfu, který v Hale Euronics slavil král Avatar Country a jeho družina. Zde poslyšte, co vše se dělo během koncertu, a o tom, že Království Avatar ještě letos znovu dopluje k nám.

Jonas Jarlsby: král celý zlatý

Krále jsme mohli již během druhé písně vidět i v bezprostřední blízkosti diváků a prohlédnout si ho v celé jeho nádheře a luxusu. Král budí dojem, že má pozlacenou snad i opěrku pod nohu, kterou používá, aby se mu vsedě lépe hrálo na kytaru, ba i ta záplava zlatých dredů činí jeho zjev tak impozantním. Po dvou skladbách však zvolil řešení pro kytaristu pohodlnější. Pověsil svou zlatou korunu na zlatý trůn, obojí nechal odvézt pohotovými uniformovanými slouhy – a oděn jen v typickou avatarskou uniformu se znakem království se jal řádit jako ostatní čtyři muzikanti.

Král jeviště – Johannes Eckerström

V programu zazněly novější i starší písně, ze kterých se skládá pomyslné království. Fanoušky byly velmi nadšeně přijaté kromě titulní A Statue of the King například také skladby jako Paint Me Red a The Eagle Has Landed. Kdo zná Johannese Eckerströma i mimo pódium, potvrdí, že je to velmi příjemný, usměvavý člověk. Na jevišti je to však blázen, šílenec, herec, královský šašek, pokušitel. Svým totálním fyzickým, hereckým i hlasovým projevem strhával fanoušky v každé chvíli, a ti mu to spolkli od začátku do konce. V Království Avatar mu sice nepatří funkce nejvyšší, tedy královský trůn, jestli je však někdo králem jeviště, je to bezesporu on. Vystoupení prokládal někdy vtipnými, jindy hecujícími poznámkami a nezapomněl zmínit, jak se mu tady ve Zlíně líbí, už jen proto, že mu zde nesmírně chutná pizza z jedné místní pizzerie.

Třetí světovou přežijí jen švábi a metalisté

Na závěr programu si Eckerström v nepřítomnosti svých spoluhráčů vzal slovo a rozpovídal se trochu šířeji. Hovořil o tom, jak nedávno s trochou nostalgie poslouchal písně, které mu připomněly dobu, kdy si s kamarádem pronajali první byt, prohlásil také, že metal nikdy nevyjde z módy, protože na nějakých trendech prostě nezáleží – to, co poslouchal jako dvanáctiletý kluk, Black Sabbath nebo Judas Priest, je prostě nadčasové. A vtipně připomněl také rozhovor, který dělal s jedním švédským novinářem. V něm padlo, že kdyby někdy byla třetí světová válka a všechno bylo zničeno, přežijí jen dva tvorové: Švábi a metalisté. Nyní už působil jako ten příjemný Johannes, jakého známe mimo pódium, a vděčně se usmíval.

Andělští poslové metalu

Mezitím se již připravovali ostatní na velké finále a i sám Eckerström se odešel převléci, aby se postupně objevili na jevišti všichni v bílém jako andělští poslové metalu. Jen král, který se vynořil ze země na svém trůnu první, byl oděn v nazlátlý svrchník. Kapela odehrála ještě několik písní, při chytlavé The King Welcomes You to the Avatar Country proudily z jeviště bubliny ve velkém.

Království Avatar přijede na festival Rock Heart

Království Avatar, jak známo, nemá pevné místo na zemi, ale putuje všude tam, kde je kapela. O půlnoci z prvního na druhého února se od nás tedy vzdálilo, ale zase se přiblíží v polovině srpna, kdy Avatar dorazí na festival Rock Heart. V rámci aktualizace line-upu na letošní rok doplnili pořadatelé o další jméno – rakouské Vision of Atlantis s okouzlující zpěvačkou Clémentine v čele.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

Author

Napsat komentář