Drumming Syndrome není nemoc: Miloš Meier odstartoval v Domažlicích sólové bubenické turné

2. února odstartoval Miloš Meier své turné Drumming Syndrome v Městském kulturním středisku v Domažlicích. Jeho bubenická one-man-show je u nás ojedinělým projektem, který si vysloužil pozornost nejen fanoušků, ale také odborné veřejnosti.

Miloš Meier má vzhledem ke svému mládí za sebou v hudbě úctyhodně mnoho. Během uplynulých patnácti let o sobě dával vědět především v kapelách rockového a metalového žánru. První větší pozornost publika mu přinesla spolupráce s Michalem Pavlíčkem v nejrůznějších projektech a také působení v kapele Dymytry, jejímž členem je dodnes. Mezitím si vydobyl určité renomé i v zahraničí – bývá zván na bubenické festivaly, na kterých zažívá úspěch i jako sólový hráč. Sólový bubenický projekt Drumming Syndrome je pak určitou syntézou jeho dosavadního hudebního směřování.

Světové pecky v podání Miloše

Již úvodní koncert turné Drumming Syndrome s obnoveným repertoárem přitáhl dostatek diváků, sál byl plný včetně balkónu. Program postupně gradoval, jak Meier začínal jen na malý buben a s jedním bodovým světlem, a postupně rozšiřoval své nástroje a zapojil větší světelný park. Město Domažlice bylo léta spjato i s klubem, jehož název si přímo říkal o nějakou skladbu od Metalliky (Death Magnetic), a tak toho večera došlo i na repertoár této metalové legendy. Nově pak zařadil Du hast od Rammstein, na konci to všichni pořádně rozjeli na We Will Rock You od Queen. Návštěvníci vytvořili atmosféru jako na velkém rockovém koncertě, jakou si tahle píseň žádá.

Drumming Syndrome je i interaktivním projektem

Součástí vystoupení byly také pravidelné otázky od diváků. Drumming Syndrome je projektem nejen koncertním, ale také interaktivním. Mnozí fanoušci se rádi dovědí přímo od autora a interpreta odpověď na to, co je třeba již déle zajímá. Miloš Meier i přes své úspěchy nezpychl a při koncertech Drumming Syndrome vidíme na barové židli sedět pořád toho stejného uvolněného mladého muže, který se kdysi vydal plnit si svůj sen o profesionální bubenické kariéře.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

Napsat komentář