Infected Rain třikrát v březnu v Česku: Nalijí vám do žil Endorphin

Moldavští Infected Rain se na podzim nechali slyšet, že Českou republiku v rámci turné nikdy nevynechají. Svůj slib plní – během jarní části tour Endorphin u nás zahrají rovnou třikrát. Již na podzim vyprodali brněnskou Melodku a v našlapaném klubu je přivítala parádní atmosféra s nějakým tím moshpitem. Pojďme to nyní zopakovat.

V březnu se těšte na tři vystoupení

Infected Rain jsou v posledních letech neúnavní a jejich hvězda stoupá strmě vzhůru. Po loňských úspěšných vystoupeních na festivalech připravují novou desku, do toho natočili klip k singlu Passerby a chystají turné na podporu alba. Turné se jmenuje Endorphin, dá se tedy očekávat, že deska se bude nazývat právě tak. V rámci šňůry zavítají i k nám: začnou v Brně, kde vystoupí 3. 3. na Melodce, pokračovat budou do Prahy, kde zahrají 5. 3. v Rock Café, a české miniturné zakončí 6. 3. v Ostravě v klubu Barrák.

Zbrusu nový videoklip

Nový videoklip Passerby nasadili ve čtvrtek 14. února. V jednoduchém zpracování o to víc vynikne projev charismatické dredaté Leny Scissorhands, která chrlí syrové emoce.

 

Čtyři kapely v jednom večeru

Infected Rain sebou přivezou tři zajímavé kapely, z nichž některé se budou držet linie, kterou nastolily samotné hlavní hvězdy – totiž zpěvačka v čele kapely. Francouzští Dust in Mind (melodic metal) i češti UP!GREAT (alternative rock/metal) sázejí na ženský hlas jako svou důležitou devizu. Jedině italští Klogr vystupují v kompletně pánském obsazení.

Kdo chce prožít večer s mezinárodním hudebním obsazením, nadupaný tvrdou a energickou muzikou, ať zavítá na jeden ze tří zmíněných koncertů. Vyplatí se však neotálet s nákupem vstupenek – kluby mají omezenou kapacitu a loni na podzim byly některé koncerty vyprodané.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář