Uriah Heep v Hluku: Neskutečně to šlapalo!

Malé městečko Hluk na jihu Moravy se již před časem etablovala jako dějiště koncertů rockových a metalových veličin. Zásluhu na tom mají místní pořadatelé, kteří mají odvahu zvát sem taková jména jako např. W.A.S.P., Lordi či Uriah Heep. Uriáše hostila hlucká sportovní hala v půlce února.

Jihomoravské městečko hostí hvězdy

Již neplatí, že na rock a metal zvučných zahraničních jmen musejí Jihomoravané nejblíže do Zlína nebo Brna. Čas od času vystoupí v Hluku i ta či ona kapela, jejíž věhlas daleko překročil hranice rodné země či se rovnou stala legendou. Tak tomu bylo i v případě britských Uriah Heep, které světová rocková scéna zná po desetiletí. Kapela nedávno vydala desku Livin The Dream, a tak byli fanoušci plní očekávání, že podstatnou část písní z ní uslyší naživo.

Uherský Brod: Reflexy originál i krásná žena zpěváka Uriášů

O úvodní set se postarala téměř místní kapela Reflexy originál, která je také přinejmenším regionální legendou. I v ostatních koutech republiky si rockoví fanoušci dokážou zabroukat některé písničky, například pomalé songy Šípková RůženkaSnílek a další jejich hity. Reflexy originál jsou na jižní Moravě velmi oblíbení, a tak není divu, že jim byl dopřán delší set, než tomu obvykle u předkapel bývá – hráli zhruba hodinu. Mezi nimi a Uriah Heep je ještě jedna pomyslná spojnice.

Reflexy originál jsou kapela původem z Uherského Brodu, a zpěvák Uriah Heep Bernie Shaw má k tomuto městu osobní vztah – právě odtud pochází jeho vyvolená. Radku potkal Bernie už ve Velké Británii, kde žila, oba ale nedají na jižní Moravu dopustit, a ani na tomto koncertě nemohla chybět celá blonďatá rodinka – Bernie má s Radkou dvě děti.

Nová deska vévodila setlistu Uriah Heep

Ti, co očekávali setlist založený z velké části na nové desce, se nemýlili. Z nového alba zaznělo rovnou pět kousků ze třinácti písní standardní části bez přídavků. Tahle kapela i po několika desetiletích existence prostě „žije svůj sen“, jak název alba napovídá. K tomu připočtěme výtečný zvuk a vyjádření jednoho z fanoušků – „neskutečně to šlapalo!“ Téměř vyprodaný sál pak začal regulérně řádit na největší uriášovskou klasiku Lady in Black, kterou u nás všichni známe mimo jiné i v podání Arakainu, s českým textem jako Slečnu Závist. Refrénové a-a-a-a-a-a-a-a-ah zpívali pak už úplně všichni. Kapela se pak vrátila na pódium a oblažila nás ještě dvěma kousky – Sunrise a Easy Livin‘. Co dodat? Těšíme se, až kapelu zase potkáme u nás, třeba na některém z festivalů.

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová

Foto: Petr Dio

Napsat komentář