U.D.O. v Jablunkově: v Rock Café Southock zněly fanouškovské chóry

V jablunkovském Rokáči to začíná pořádně žít a čím dál častěji sem jezdí i velké kapely. V půlce února tu koncertovali U.D.O. – ano, ten Udo Dirkschneider s kapelou, na které se jinak chodí do hal a velkých klubů.

Klub s jedinečnou výzdobou

Než jsme vyjeli, pustila jsem si předkapelu na youtube. Ne, to asi nebude nic pro mě. Po příjezdu jsme si zašli na pivko, bylo ještě dost času. A prošli trochu klub, přece jenom jsme tady teprve podruhé. Klubová hospůdka s krbem je krásná a útulná, ta se hodně povedla. Konečně sál klubu, ten je úžasně vyzdobený, například sochami kobry a medúzy vyrobenými ze starých motorů a dalších součástek. Po stranách pódia stojí dvě kamenné sochy, které pouští mlhu a je v nich zabudováno světlo.

Předkapela překvapila

Ale už je čas na první vystupující, Dead City Ruins, pro nás zatím velká neznámá. Hned po nástupu se mi začali líbit, ten youtube mi lhal… Šlapalo to hodně dobře. Jak jsem později zjistila, mají už na kontě dvě alba. Měli jen smůlu, že je tady docela malé pódium a aparát od U.D.O. už stál připravený pod plachtou. Určitě by se jinak pohybově vyřádili víc. Za těch 40 minut jsem se ani chvilku nenudila.

Koncert U.D.O.: zcela profesionální zážitek

Ted půl hodinky pauza na přestavbu a občerstvení, a začíná intro. Sven už sedí za svou baterií bicích, show může začít. Tongue Reaper z poslední desky SteelFactory na rozjezd je parádní a já slyším super zvuk, žádné postupné vychytávání, jak je to běžné. Make the Move, taky z poslední desky, šlape jak hodinky. Celkem nám zahráli dvacet songů z jedenácti desek. Ještě namátkou Metal Machine, In the Darkness nebo Time Bomb. Za ty necelé dvě hodiny, co nás ovládal neskutečně skvěle zpívající malý muž s velkým hlasem, se všichni přidávali ke sborům. Parádní zvuk byl po celý koncert krásně čitelný, a to jsem stála úplně vepředu uprostřed.

Šéf klubu slavil narozeniny a plnil si sen

Po koncertě jsem se dozvěděla, že udělat zrovna koncert U.D.O. byl jeden z největších snů šéfa klubu. Teď si ho splnil, a navíc si tím také dal dárek k narozeninám, krásným kulatým. Z redakce se připojujeme k zástupu gratulantů, přejeme pevné zdraví a spoustu takových super akcí do budoucna.

Kapely projevily dobré srdce

Rock Café Southock také pomáhá nevidomé Sárince, která se narodila s vrozenou úplnou slepotou. Když to zjistily obě kapely, neváhaly a rády pomohly dobré věci.

Text: Katka Floriánová

Foto: Aleš DZON Steffek

Napsat komentář