Kapela Škwor vytáhla na jarním turné, které právě odstartovalo, šňůru ze zdi

Po dvaceti letech „elektrifikované“ existence se kapela Škwor poprvé odpojí od proudu. Akustické turné právě začalo prvním koncertem tento víkend a bude novou zkušeností pro kapelu i fanoušky.

Do klubů a akusticky

Škwor oslavili loni na podzim dvacetileté výročí založení velkým koncertem v O2 Areně. Kapela, která před těmi dvaceti lety začínala s pár desítkami fanoušků pod pódiem, narostla do rozměrů, které jí dovolí zaplnit největší halu v zemi. Nyní však Škwor ze svého pomyslného Olympu sestupuje do klubů – a rovnou do přichystal pro své fans překvapení: letošní jarní turné bude akustické.

 

Nechme se překvapit setlistem

Škwor byli v prvních letech své existence spojováni s vlnou tehdy velmi populárního nu-metalu. Postupem času se vykrystalizovali více do rockového stylu a jsou pověstní taktéž svými texty ze života, v nichž se nejeden fanoušek najde. Kapela za ta léta disponuje bohatým repertoárem, z nějž bude vytahovat tu či onu pecku, která se hodí k akustickému zpracování.

Necháme se překvapit, které všechny na koncertech akustického turné zazní; již nyní ale nepochybujeme o tom, že fanoušci nepřijdou o největší hity. Moudřejší budeme již po tomhle víkendu, kdy jejich akustický program zazní poprvé.

 

Přidané termíny

My se už nyní těšíme do Hradce Králové, Prahy, Brna, Olomouce a na některá další místa. Pokud chcete být také při tom, máte už jen pár příležitostí – většina koncertů je vyprodaných a na některých místech se musel ještě jeden termín přidávat.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

Termíny turné

22.2. Tábor – Hotel Palcát
1.3. Praha – Palác Akropolis
2.3. Praha – Palác Akropolis
8.3. Ostrava – Garage club
15.3. Olomouc – S Club
16.3. Olomouc – S Club
5.4. Krnov – Kofola klub
6.4. Krnov – Kofola klub
12.4. Hradec Králové – Denoche klub
13.4. Plzeň – Depo 2015
19.4. Brno – Fléda
20.4. Brno – Fléda
26.4. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
3.5. Trutnov – Uffo

 

Author

Napsat komentář