Plzeňský Metalfest: za tři měsíce se sejdeme pod pódiem

Už za tři měsíce se otevřou brány Amfiteátru Lochotín vstříc vyznavačům tvrdé muziky. Metalfest Open Air bude na svém pódiu hostit mnohé zářivé hvězdy světové metalové scény. Mezi nimi vynikají jména švédských vikingů Amon Amarth a taktéž švédských Arch Enemy s modrovlasou Kanaďankou Alissou White-Gluz v čele.

 

Řekne-li se Metalfest Open Air, není to jen tak ledajaký metalový festival. Neodmyslitelně k němu patří prostředí plzeňského Amfiteátru Lochotín. Příjemný areál, do kterého se vejde až dvacet tisíc lidí, dobré pivo a především energie nahuštěná do tvrdých tónů. Takto tráví první červnový víkend již léta mnoho českých, ale i zahraničních fanoušků metalu.

 

Letos se podařilo získat některá velmi zajímavá jména. Dobrou zprávou je návrat Dee Snidera (Twisted Sister) po úspěšném vystoupení na Masters of Rock před dvěma lety. Málo často u nás také vidíme strašidelné Cradle of Filth s částečně českým obsazením – bubeník Martin „Marthus“ Škaroupka a kytarista Marek „Ashok“ Šmerda jsou čeští hudebníci, kteří se etablovali ve světové kapele.

Vítaní jsou u nás i Amon Amarth se svou působivou vizáží a strhující show, stejně jako stále populárnější představitelé melodického death metalu Arch Enemy. Tady na sebe zpěvačka Alissa White-Gluz poutá pozornost jak modrou hřívou, tak svým screamingovým projevem a řáděním na pódiu. Přd českým publikem značně „vyrostli“ také Powerwolf, ještě před pěti lety nepříliš známí, zatímco nyní bývají uváděni jako jedni z headlinerů. A vždy rádi se k nám budou vracet folk-metaloví Korpiklaani a české publikum je vždy rádo uvidí.

 

Nesmíme zapomenout ani na další známá jména jako Stratovarius, Amorphis, Hammerfall, Death Angel, Septicflesh, Beast in Black, Kissin‘ Dynamite či Almanac v čele s charismatickým Victorem Smolskim. Z českých luhů a hájů zavítají na lochotínské pódium např. Törr, Forrest Jump či stále vyzrálejší GATE Crasher.

Vstupenky jsou stále ještě v prodejina na webu mastersofrock.cz, metalfest.cz a v běžných předprodejích. Areál ale nafukovací není, proto nenechávejte nákup na poslední chvíli.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

Author

Napsat komentář