Doug Aldrich akusticky v Praze a Ostravě: Legendy na nás nezapomínají

Ten, který zanechal stopu v dějinách rocku

Doug Aldrich patří k těm kytarovým mistrům, kteří v historii rocku zanechali dobře čitelnou stopu. Z kapel, ve kterých za téměř čtyřicet let své hudební kariéry působil, se sluší zmínit alespoň Whitesnake, DIO, Lion a Glen Hughes. Účastnil se bezpočtu tributních projektů a je vždy vítaným hostem na deskách podobně naladěných umělců (zmiňme např. spolupráci s DORO na jejím loňském albu Forever Warriors, Forever United). Jeho domovskou kapelou jsou od roku 2016 The Dead Daisies, které jsme si měli možnost naživo vychutnat v červenci loňského roku v našlapané Lucerně.

Srdeční záležitost Burning Rain právě vydala desku

Jeho srdeční záležitostí se však zdá být kapela Burning Rain, kterou založil v roce 1998 spolu se zpěvákem Keithem St Johnem (Kingdom Come, Montrose, Nazareth, Sweet). A přestože si oba vydělávají na živobytí v jiných kapelách, k Burning Rain se pravidelně vracejí. V současné době hraje Burning Rain v sestavě: Keith St John (zpěv), Doug Aldrich (kytara), Blas Elias (bicí) a Brad Lang (baskytara). A právě tahle parta je zodpovědná za produkci v pořadí již čtvrtého studiového alba s názvem Face the Music, které bylo oficiálně vydáno teprve před několika dny, přesněji 22. března. Deska obsahuje celkem 11 písní a je – dle některých kritiků – prý natolik žhavá a spalující, že po jejím poslechu bude nutná studená sprcha. Pokud se dá soudit podle ochutnávkových videoklipů k písním Face the Music a Midnight Train, opravdu nás čeká obrovská porce řádně nadupaného hard rocku.

 

Akustický průřez kariérou

A pokud už pánové Aldrich a St. John vystřízlivěli po páteční Release party, která se odehrávala v Las Vegas, velmi pravděpodobně v tomto okamžiku balí kufry a španělky na cestu do Evropy. Jen oni dva, bez rytmické podpory, projedou Evropu s akustickým turné Burning Rain – Stripped & Naked Tour. Jen na březen již mají nasmlouváno celkem 18 koncertů. Nás může těšit, že pánové nezapomněli ani na Českou republiku, a že si tak můžeme oblíbené skladby Burning Rain, ale i hitovky Whitesnake, DIO, Deep Purple a The Dead Daisies užít hned dvakrát. V sobotu 13. dubna Doug a Keith potěší fanoušky v pražském klubu Nová Chmelnice, a o den později 14. dubna zavítají do klubu Garage v Ostravě. Příležitost vychutnat si světové hvězdy v komorním prostředí byste si neměli nechat ujít! Půjde totiž o jedinečný zážitek.

Vstupenky jsou stále ještě v prodeji na webu mastersofrock.cz.

Text a foto: Magda Šotolová

 

Napsat komentář