Trautenberk rozproudil KD Herálec: Tady rozhodně nebylo Ticho nad pekáčem

Klatovská kapela Trautenberk vyrazila na turné k nové desce Ticho nad pekáčem. Jejich tvorba doznala na novém albu určitých změn – poprvé se nechtějí v textech omezovat už jen na téma Krkonošských pohádek. Jejich pověstný humor je však neopouští a nadšení pro muziku také ne.

Třetí zastávka turné byla na Vysočině, konkrétně v KD Herálec. Jako hosta si pozvali kapelu Cocotte Minute. Ta v kulturním domě rozpoutala hotové peklo. Přítomní fanoušci pařili jak o život hned od prvního tónu, jen co kytaristé hrábli do strun. Kapela zahrála osvědčené skladby jako Bratře nedovol, Kopem, či Bastard. Jejich síla tkví i v tom, že mají vynikajícího frontmana: zpěvák Martin Zeller si získal publikum hned zkraje, řádil jak utržený ze řetězu a fanoušci byli unešení. Při písni Udělej bordel ho skutečně na slovo poslechli.

Potom přišla na řadu očekávaná šestičlenná úderka z Klatov. Zazněly první tóny intra Krkonošských pohádek, technici odtáhli vlajku a prostor pod pódiem se změnil v obrovský kotel. Kapela začala písní Kuba mele hubou, která patří ke starším věcem. Během večera zahráli tedy písně starší, ale i ty z nové desky, které si přáli představit naživo. Stejně jako předtím Cocotte Minute, i Trautenberk si získal publikum hned od první písně a KD Herálec se otřásal v základech. Setlist čítal celkem 17 písní, mezi nimi osvědčené hity jako Hajnej či Selka. Shrnuto pár slovy – skvělá show v podání kapely, wall of death i mosh pit v hledišti. Příště přijdeme rádi zas!

Foto i text: Petr Klepetko

Zbývající koncerty jarního turné Ticho nad pekáčem

12. 04. KD Karlovy Vary
13. 04. KD Kovářov
18. 04. KD Pelhřimov
20. 04. KD Klatovy, Oberfest
21. 04. KD Králíky, Rockové Velikonoce

Mimo Karlových Varů vždy s kapelou Cocotte Minute.

Napsat komentář