Dymytry rozduněli sál KC Jitka v Jindřichově Hradci

Další zastávkou Dymytry a jejich turné S nadějí Tour byl KC Jitka v Jindřichově Hradci. Kulturní dům, který se pro rockové a metalové kapely i jejich fanoušky stal již vyhlášeným, přivítal Dymytry a jejich předkapely 12. dubna. A opět se náležitě řádilo, neboť u Dymytry tomu snad ani jinak být nemůže.

Fotka s Dymytry

Už delší dobu před otevřením sálu čekalo venku pár desítek nedočkavých fanoušků. Úderem devatenácté hodiny se dveře sálu pro fanoušky otevřely a chvíli poté zaznělo z reproduktoru uvedení společného focení s kapelou Dymytry, kterého se také účastnil náš fotoreportér Petr Klepetko. Jedná se o vstřícné gesto kapely vůči fans – kapela zajistí fotografování fanoušků s jejich idoly a fotky pak ukládá do alba příslušného koncertu na svém Facebooku.

Předkapely „udělaly bordel“

Sál se postupně stále více a více zaplňoval. Úderem osmé večerní nastoupila na pódium první předkapela s názvem Černá, která rozproudila krev fanouškům v sále. Celé vystoupení mělo energii a šťávu. Po krátké pauze nastoupila další z předkapel Cocotte Minute, která se uvedla písní Shoř teď. Jak je u této kapely zvykem, frontman Martin Zeller se držel jejich hesla „Udělej bordel“. Kapela hrála průřez jejich tvorbou, zazněly písně Králům koruny, Udělej bordel, Tanči, Bratře, nedovol, Kopem…

Při písni Kopem se frontman vydal do kotle mezi fanoušky, kde se opět vyřádil. Na jednu skladbu si k sobě na pódium přizvali i kapelníka Dymytry Jiřího „Dymo“ Urbana. Kapela sklidila velký příznivý ohlas fanoušků.

Fanoušci Dymytry skandovali a byli Nadšení

Při pauze už nedočkaví fanoušci skandovali Dymytry, Dymytry…a netrpělivě očekávali hlavní hvězdu večera. Nejdříve se rozezněly první tóny skladby Pot a krev, a po pádu opony vtrhla na pódium očekávaná pětičlenná parta Dymytry ve svých nových maskách. Fanoušci byli jak utržení ze řetězu hned od prvních tónů, kdy kytaristé hrábli do strun.

Zazněly písně Jsem nadšenej, Barikády, Plameňáci (kde šlehaly plameny a zazněl zvuk hasičské sirény). Dále mohli fanoušci slyšet písně Sedmero krkavců, Občas pocit mám, Agronaut, Dej Bůh štěstí či S nadějí, která byla věnována dlouholeté spolupracovnici kapely Věrče Brychtové. Nepřišli ani o skladby Baskerville, nový singl Pravda a lež, Síť pro sociály, Ocelová parta, a o bubenické sólo Miloše Meiera též nebyli ochuzeni.

Na závěr ještě kapela odehrála akustickou verzi coveru Žít svůj sen, který původně hráli na společném turné s kapelou Arakain v roce 2016. Při této písni se celý sál rozzářil světlem mobilů a zapalovačů. Vystoupení kapela už tradičně zakončila energickou písní Strážná věž, kterou si fanoušci užívali plnými doušky.

Text: Honza Šindelář, Petr Klepetko

Foto: Honza Šindelář

Author

Napsat komentář