V Pasohlávkách se pořád něco děje: Sezónu v ATC Merkur zahájí Škwor, Desmod i Olga Lounová

Pasohlávky. Malá jihomoravská obec, kde je pořád rušno. Mimo jiné je zde vyhlášený autokemp Merkur, který pravidelně pořádá festival při příležitosti zahájení turistické sezóny. Ten se letos koná 10.-11. května a zahrají například Škwor, Fleret, Mandrage nebo Desmod.

Ráj pro turisty i hudební fanoušky

Kousek od rakouských hranic, mezi Břeclaví a Znojmem, leží Pasohlávky. Vzhledem ke své poloze na Pálavě a v těsné blízkosti vodní nádrže Nové Mlýny je to pro turisty ráj. Ale v posledních letech se začíná o Pasohlávkách mluvit i jako o místu hudebních akcí, ať už koncertů jednoho interpreta, nebo festivalů. Jednou z místních známých událostí je zahájení turistické sezóny v místním ATC Merkur. Akce má podobu dvoudenního multižánrového festivalu, kde si každý přijde na své.

Pro každého něco: rock, pop, rap i lidová hudba

Line-up festivalu si zakládá na tom, aby si zde svou oblíbenou muziku našla mladší i starší generace, vyznavači rockové muziky i popoví fanoušci. Dokonce se tady zahraje i na lidovou notu. A tak v programu vystoupí mediálně známé hvězdy jako Olga Lounová, Mandrage, Mirai či nastupující mládí – kapela Křídla.

Můžeme se těšit také na oblíbené kapely letních festivalů jako Škwor nebo Alkehol. Z nedalekého Slovenska přicestuje rapper Ego, pop-rocková kapela Desmod a soubor lidové hudby Kandráčovci. A stále ještě na zmíněnou částečně lidovou notu bude hrát Fleret. Součástí bude doprovodný program: atrakce pro děti, čištění dna velké Laguny či vinná ulička.

A kdy se vám která kapela představí ?

Na pátek se určitě těší příznivci kapel Škwor, Alkehol, Fleret, Mirai a Křídla.
Sobota bude ve znamení fanoušků Olgy Lounové, Mandrage, Desmod, Ego, Reflexy, Kandráčovci.

Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream. Nezapomeňte si také včas rezervovat ubytování – akce je oblíbená a zajisté nebude volných míst k přespání zbývat mnoho.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Dio

Napsat komentář