Accept v Praze přesvědčili kombinací klasiky a metalu, zazněla i Vltava

Německá metalová legenda Accept spolu s The Orchestra of Death se tuto středu v rámci Symphonic Terror Tour zastavila v Praze. Z vystoupení na pódiu Kongresového centra přinášíme fotoreport. A není třeba předesílat, že se jednalo o pořádný nářez.

Co skvěle funguje, není třeba měnit

Koncert, naplánovaný bez předkapely, odstartoval osmou hodinou večerní. Accept dle hesla – co skvěle funguje, není třeba měnit – se i v Praze držel stejného setlistu, jako v první polovině svého turné. Vystoupení tedy zahájil blok pěti klasických skladeb, které diváky doslova přišpendlily do polstrovaných křesel. Kombinace klasiky a metalu je velmi atraktivní, a v průběhu večera nám muzikanti na pódiu nesčetněkrát předvedli, jak geniálně jeden žánr doplňuje druhý.

Zaťaté pěsti letěly vzhůru

První tóny Princess of the Dawn zahájily druhý blok písní, sestavený tentokrát z autorských skladeb kapely Accept. Současně se na pódiu poprvé objevil frontman Mark Tornillo. Diváci okamžitě zareagovali, zaťaté pěsti letěly vzhůru a Kongresový sál zaplavila ta pravá atmosféra metalových koncertů. Po dalších třech hitech v rychlém tempu (Stalingrad, Dark Side of My Heart a Breaker) opět následovala klidnější klasika – Labutí jezero. Další program večera se pak již nesl v duchu rychlejšího střídání žánrů, klasické skladby byly prokládány metalem, rychlé songy klidnějšími.

Na koncertě zněla i Smetanova Vltava

Houslová virtuózka Ava-Rebekah Rahman, vystupující spolu s orchestrem, vynikala zejména v klasice. Nejvíce v okamžicích, kdy se o sólové party dělila s nestárnoucím charismatickým kytaristou Wolfem Hoffmanem. Její vášnivá hra snad nejvíce upoutala v nám Čechům tolik drahé Vltavě Bedřicha Smetany, kterou publikum ocenilo vášnivými ovacemi. The Orchestra of Death hrál po celý večer s takovým nasazením, že v některých skladbách nebylo zcela jasné, zda mlžný opar, povalující se na pódiu, nezpůsobují doutnající koňské žíně ve smyčcové sekci souboru. Jejich kostlivý outfit vtipně korespondoval s názvem souboru a metalovou atmosférou koncertu.

Fanoušci si pohvizdovali ještě i cestou z koncertu

Středeční večer byl velkým svátkem pro všechny milovníky německé legendy, která se sázkou na fúzi metalu, klasiky a symfonického orchestru opět trefila do černého. Davy spokojených fanoušků, kteří si cestou domů pohvizdovali melodie z právě zažitého koncertu, toho byly důkazem.

Foto i text: Magda Šotolová

Napsat komentář