The Legends Rockfest odtajnil rozpis, nejžhavějším jménem je Zemětřesení

O třetím červencovém víkendu patří hořický areál U Věže rockovým fanouškům. Pravidelně každoročně se zde koná The Legends Rockfest – festival známý line-upem složeným z kapel vpravdě legendárních i těch mladších, festival už a dálku poutající červenobéžovočernou grafikou plakátů i branou do areálu ve stejném stylu. A nyní, měsíc před konáním akce, odtajnil The Legends Rockfest svůj časový rozpis. Letos přibudou dvě zásadní události: festival se poprvé bude konat v celém prostoru areálu U Věže a v programu vystoupí projekt Zemětřesení.

Legendy Zemětřesení, Škwor, Doga, ale i svěží vítr Pipes and Pints

To, co před sedmi lety postavili na nohy manželé Lhotovi, je korunováno čím dál větším úspěchem: festival The Legends Rockfest žije průběžně přes celý rok v myslích fanoušků i na svém Facebooku a v červenci se stává skutečností. Letošní osmý ročník nabídne opět pestrý program složený ze všech tří hlavních žánrů tvrdé muziky: na své si přijdou fanoušci rocku, metalu i punku. O dobrou zábavu i našlapaný kotel se postarají například Škwor, Trautenberk, Limetall, Traktor, Doga, Krucipüsk, svěží česko-irský vítr přivezou Pipes and Pints.

Největší hudební událostí bude bezesporu vystoupení projektu Zemětřesení v původním složení Aleš Brichta (zpěv), Miloš Dodo Doležal (kytara), Vlasta Henych (baskytara) a Štěpán Smetáček (bicí). Čtveřice vítězů někdejší ankety Černá vrána a zároveň čtveřice šířící odkaz Jiřího Schelingera si pro své koncertování vybrala exkluzivně tři open air lokace, z nichž Hořice jsou úplně posledním koncertem tohoto projektu.

Festival v celém areálu, občerstvení s nonstop stánkem i Hořické trubičky

Organizátoři se každý rok snaží ještě více přispívat ke komfortu fanoušků. Největší novinkou je letos rozšíření festivalu do celého prostoru areálu U Věže, nejen v jeho části jako v předchozích letech. Toto rozhodnutí umožnilo vybudování nových odpočinkových zón i posílení toalet či rozšíření občerstvovacích míst. Další novinkou budou vratné (zálohované) kelímky včetně potištěné limitované edice pro sběratele suvenýrů. Budete si do nich moci natočit pivo i nealkoholické nápoje. Pořadatelé také slibují pestrý catering včetně nonstop stánku, nově budete moci přímo v místě ochutnat také věhlasné Hořické trubičky. Festival samozřejmě disponuje také stanovým městečkem v těsné blízkosti areálu. V doprovodném programu nebude chybět především soutěž o nejpopulárnější kapelu – komu dáte letos své hlasy?

Vstupenky z předprodeje – náramek jako suvenýr

Předprodej vstupenek a dárkových setů s řadou výhod a bonusů probíhá ve festivalovém e-shopu do konce června 2019. Ti, kdo to nestihnou do začátku prázdnin, si mohou zajistit vstupenky v předprodeji ještě do 15. června v celorepublikové síti Ticketstream. Držitelé vstupenek z předprodeje obdrží na místě památeční náramek.

Po tomto termínu bude možné zakoupit vstupenky na místě, kde budou v dostatečném množství také slevové lístky pro mládež do 17 let, držitele studenstkých karet i držitele průkazu ZTP. Děti do 125 cm mají vstup zdarma.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Koukněte na oficiální videopozvánku, kterou pro vás pořadatelé The Legends Rockfest v Hořicích připravili:

 

Line – up

Pátek 19. 7. 2019

14:25 – 15:25 Metanol
15:55 – 16:55 Cocotte Minute
17:25 – 18:25 Plexis
18:55 – 20:00 Zemětřesení
20:30 – 21:35 Trautenberk
22:10 – 23:15 Traktor
23:50 – 00:55 Doga

Sobota 20. 7. 2019

11:00 – 12:00 Vanaheim
12:25 – 13:25 Alžběta
13:55 – 14:55 Komunál
15:25 – 16:25 Vitacit
17:00 – 18:00 Pipes And Pints
18:35 – 19:35 Limetal
Vyhlášení nejoriginálnějších fans
20:10 – 21:10 Krucipüsk
Vyhlášení nej divácké kapely festu
22:00 – 23:00 Škwor
23:30 – 00:50 V.A.R.

Vstup do areálu bude otevřen vždy hodinu před vystoupením první kapely.

Author

Napsat komentář