Králové death metalu Asphyx a Vader panovali na MetalGate Czech Death Festu

Již jedenáctým rokem patří prodloužený víkend v půli června MetalGate Czech Death Festu. Letos opět nechyběla v line-upu velká jména, stejně jako jiné již zaběhlé spolky, a samozřejmě nové objevy tvrdé metalové scény.

Tvrdá muzika a skvělé zázemí pro fanoušky

Nádherné prostředí autokempu Brodský, příjemné osvěžení v místním Broďáku, parádní organizace, skvělé jídlo, výborné pití – to vše dělá z MetalGate Czech Death Festu neobyčejný, dalo by se říci rodinný festival na nejvyšší úrovni. Místem v srdci severovýchodních Čech se po tři dny nesly tóny tak zvučných jmen jako Asphyx, Vader, Marduk, Uada, Tortharry, Fleshless, Silent Stream of Godless Elegy, Melechesh, Nervecell, Keep of Kalessin, Isacaarum, Bleeding Gods, 1914, Rotten Sound a jejich zdatných a skvělých sekundantů jako Purnama, Awrizis, Pikodeath, Shampoon Killer, Nahum, Minority Sound a spousty dalších.

Jen tak dál i do dalších let

Letošní ročník už je za námi, léto je v plném proudu, stejně jako festivalová sezona, a my se už teď těšíme na další skvělý MetalGate Czech Death Fest 2020 a na první zveřejněná jména kapel. Zároveň bych chtěl popřát pořadatelům, aby tak vysoko nastavenou laťku udrželi na stejné úrovni. Příští rok se tedy asi zase potkáme v Červeném Kostelci na této povedené a již tradiční akci.

Text: Petr Šváb, Sylva Kaplanová, foto: Petr Šváb

Napsat komentář