Chlístovský Hejk poutá bláznivým názvem i neotřelými kapelami: Gaia Mesiah i Hentai Corporation na jednom pódiu

Tak máme za sebou letošní ročník festivalu Chlístovský Hejk. Jaký byl pátý ročník akce, která nese tento bláznivý název? Co podstatného se událo a kde jste neměli chybět pod pódiem v kotli? To vše pro vás zjišťoval Rocksound.

Na Garage a Tonyho Ducháčka přišli i náctiletí

Páteční program zahájila partička Mr.Cook, Richard Ramirez a Dirty Old Dogs. Jejich pohodová hudba vítala pomalu plnící se areál hřiště. Další čas v pořadí patřil stálici Hejku, třebíčské bandě Jezerel, a po předloňsku jsem se na ně fakt těšil. Garage and Tony Ducháček asi nemusím představovat, ale že na jejich hudbu k podiu přijdou i náctiletí, mě mile překvapilo. Bohužel se pořadatelé museli vypořádat s pár drobnými výpadky elektřiny, ale po chvíli bylo zase vše v naprostém pořádku.

Hentai Corporation: frontmanův outfit zřejmě nebyl podle jeho představ

Povřelém uvítání mých oblíbenců Hentai Corporation s již tradičním přivítacím polibkem od „Rádi“ vtrhli bouřliváci na pódium a okamžitě strhli lavinu jedné pecky za druhou. Frontmanův nový outfit zřejmě nebyl úplně dle jeho představ, proto po cca čtvrt hodině odhodil košili i kalhoty a pokračoval ve své show jen v trenkách a ponožkách.
Hannibal Lecter lehce obměnili sestavu a přibrali pátého člena, který se už na první pohled rychle aklimatizoval a společně jim to šlape. Na poslední chvíli došlo také ke změně – organizátoři museli přivolat místo Victims partu F.O.B. z Tábora, což mně osobně udělalo radost, neboť tato kapela mě opravdu bavila.

Gaia Mesiah: lídr soboty, přestože náhradník

Sobotní program zahájila už hodinu před obědem různé seskupení různých žánrů. Kdo mě osobně příjemně překvapil, byl písničkář Xavier Baumaxa, kterého jsem zaznamenal již dříve v pražském Jazz klubu, ale jen jako hosta na jednu skladbu. Hlavním lídrem soboty byla dámská partička Gaia Mesiah, přestože také nastoupila jako náhrada, a to za legendu crossoweru The Switch. Je mi až hanba, že jsem neměl tu čest je ještě vidět naživo, ale hned po první skladbě si mě získali svou energií a zápalem.

Jak se na festu dá kápnout na novou oblíbenou kapelu

Po loňských zdravotních problémech si letos vynahradili účast Českokrumlováci Locomotive, na které jsem jen náhodou narazil cca před 15 lety, a dodnes patří mezi top playlistuhudební knihovny.
Změny se bohužel dějí všude, a i u další kapely Head2down se letos obměnila sestava. Odešel zakládající člen kapely a nahradil ho na basu jediný „neLukáš“ – Palo. Téhle bandě z Nitry to vždycky šlapalo jak dobře namazaný stroj a Fuxo opět předvedl, že do zpěvu dává vše. Poslední kapelu která celou akci zakončila, jsem bohužel už neměl možnost si poslechnout vzhledem k času a silnému dešti, ale pár vytrvalců ještě zůstalo.

Uznání pro pořadatele, který se všude zapojuje do práce

Suma sumárum musím uznat, že se z Hejku stává velice zajímavá a perfektně zorganizovaná akce, která přivítala několik set návštěvníku od mimina až po osmdesátileté. Díky za perfektní zvuk, o který se postaral opět tým z AudioAgency. Díky za soutěž v pivní štafetě, kterou jsme mimochodem vyhráli, a vůbec za vše jednomu z hlavních pořadatelů (a teď už i kamarádovi) Jakubovi, který celý víkend makal snad všude. Chvíli tahal bedny kapelám, chvíli zametal, sbíral odpadky. A přesně pro takové lidi mám uznání a úctu. Za to, že pro ně taková akce není jen byznys, ale vášeň. Tak díky a za rok – Hejk.

Text: Jiří Kunčík, Sylva Kaplanová, foto: Jiří Kunčík

Napsat komentář