Ostrava v plamenech: „ocelové město“ rozpálily především německé kapely

O prvním srpnovém víkendu „ocelové město“ ve Slezsku takřka „hořelo“ – severovýchod našeho území přivítal rockový a metalový festival Ostrava v plamenech. Tento festival je známý účastí zahraničních kapel, v některých případech i zvučných jmen. Letos jsme tedy mohli přivítat Feedom Call, Grave Digger či Orden Ogan, kteří sklidili obrovský ohlas.

Dolní oblast Vítkovice: jedno z nejzajímavějších koncertních míst u nás

Areál Dolní oblast Vítkovice okouzlil i samotné účinkující, natož fanoušky. Je to bezesporu jedno z nejzajímavějších koncertních míst, která v naší republice máme. Postupně se začal zaplňovat kolem jedenácté hodiny. A co podniknout, než se začne hrát? Pivo, občerstvení, setkání přátel, čekání na kapely.

Dopsat slovo band, jinak najdete Bridget Jonesovou

Letos program festivalu zahájili Lautr – česká hardrocková kapela. Když se návštěvníci začínali trousit do areálu, měli Lautr už pod pódiem svoji fanouškovskou základnu. Druzí zahráli The Edge Of Reason z Německa – melodic post-hardcore kapela. Mladíci se snažili a hodně posluchačů to bavilo. Jak při moderování zmínila Hana Outratová z Radia Čas Rock: Pokud si do vyhledávače zadáte jen název kapely, vyběhnou vám odkazy na Deník Bridget Jonesové, a proto nezapomeňte za název kapely dopsat slovo „band

Ostrava přivítala i kapelu z Libanonu

Phenomy jsou kapela dokonce až z Libanonu, která předvedla kvalitní thrash metal. Musím říci, že mě tato kapela dost bavila. Je to – délkou své existence – mladá parta, která působí od roku 2014. Ale mají dobře našlápnuto a myslím si, že o nich ještě uslyšíme. Cochise z Polska vystřídala kapela Kaatarakt ze Švýcarska. Vikingský folk metal mladíků oblečených v dobových kostýmech rozproudil koncertní zábavu. Je to mladá kapela a doufám, že tady nebyla naposledy. Trautenberk jsem viděla poprvé. Podtitul „tanzmetal“ je trefný – při poslechu vás to nutí zpívat a skákat do rytmu. Ať chcete, či nikoliv, chytne vás to.

Srdcovky z Německa: Grave Digger a Freedom Call

Devatenáctá hodina – a pod pódiem je už narváno. Všichni se těší na Grave Digger z Německa, a protože je to moje srdcovka, těším se i já. To, co jsem očekávala od této kapely, jsem dostala – hudební zážitek, z kterého budu čerpat dlouho. Hned ale nastupuje druhá srdcovka, a to Freedom Call, taky z Německa. A opět si to užívám já i všichni fanouškové na koncertu. Ti Němci to prostě fakt umí.

Skvělá reakce fanoušků na Orden Ogan

U britsko-švýcarských powermetalových Gloryhammer se fantasy a epické příběhy v hudebním projevu promítly i do kostýmů. Předposlední kapelou byli Orden Ogan, německá powermetalová kapela. Za sebe musím říci, že je chci vidět víckrát. Někteří návštěvníci museli odejít před koncem jejich koncertu, protože doprava nečeká, a bylo jim to dost líto. Bylo neuvěřitelné, jak dav zpíval a reagoval na kapelu. Program uzavírala česká kapela Bastard. Letošní ročník si opět našel své fandy a kdo přišel, měl si z čeho vybrat. Těším se na další, již sedmý ročník.

Text a foto: Iva Juráková

Napsat komentář