Jak se zbavit Kuby Ryby: Rybičky 48 natočili Zamilovaný/Nešťastná 2

Rybičky 48, z natáčení videoklipu

Už je tomu deset let, co se mladí divocí kluci říkající si Rybičky 48 dostali do povědomí fanoušků hitem Zamilovaný/Nešťastná. Ve druhém dílu klipu Zamilovaný/Nešťastná 2 jsou Kuba a Bára „šťastní“…nebo ne?

Zničit nepohodlného manžela

Zamilovaný/Nešťastná 2 je klip plný akce, převleků, efektů a hlavně nadsázky. Děj začíná tam, kde začínal i před deseti lety, tedy v posteli. „Šťastní“ manželé Kuba Ryba a Bára Zemanová mají spolu tři krásné děti a plno přátel v podobě ostatních členů kapely. Ti ovšem tajně docházejí za Bárou jako její milenci, a zároveň se společnými silami snaží za každou cenu zbavit Kuby. Jak? Nelze jim upřít nemalou vynalézavost: usmažení elektrickým proudem, sestřelení vosího hnízda nebo shození cihly na hlavu. Když všechny plány selžou, přichází na řadu radikální řešení: Bum! Jak celý příběh v klipu dopadne, musíte už zjistit sami, ale určitě vám můžeme slíbit šťastný konec.

Bára Zemanová opět v hlavní roli

V novém klipu Zamilovaný/Nešťastná 2 si znovu zahrála zpěvačka Bára Zemanová. Kuba Ryba k tomu říká: „Tenkrát jsme celý tři dny natáčení doslova propili, a při natáčení dvojky jsme se spíš už střídali v hlídání různých dětí. S Bárou je spolupráce vždycky milá. Ona je profík. Z ní i z její celé rodiny šla krásná energie.“ Roli souseda pozorujícího celé dění příběhu z dálky si střihnul písničkář Pokáč, který je rovněž i textařem nového singlu.

Dvouleté trápení s textem ukončil Pokáč

Kuba Ryba upřesňuje: „Pokáče znám dlouho a chtěl jsem s ním na něčem dělat. S tímhle songem jsem nemohl hnout textově, asi dva roky jsem se v tom plácal. S 50 % jsem byl spokojen, ale se zbytkem ne. Pokáče jsem oslovil, protože si ho vážím i jako textaře. Pomohl se songem na první dobrou. Napadlo nás, že mu v písničce dáme prostor, a rozhodně toho nelitujeme!“

 

Zamilovaný/Nešťastná 2 vyjedou ven

Podzimní turné Zamilovaný/Nešťastná 2 začíná 25. října v Liberci. Skoro již tradičně kapela vystoupí i ve velkém sále pražské Lucerny, který je opět již půl roku dopředu vyprodán.

Dvacetileté Rybičky 48 „odmaturují z rocku“

Kapela slaví v roce 2020 plnoletost a jako dárek si nadělí velké halové koncerty nazvané Rockové stužkováky, po kterých bude na podzim následovat Rocková maturita – největší koncert v dějinách kapely, který proběhne v pražské O2 aréně 28. 11. 2020. Po tomto vystoupení chystají Rybičky 48 delší koncertní pauzu.

Turné Zamilovaný/Nešťastná 2:

25.10. Liberec – Dům kultury

26.10. Kutná Hora – KD Lorec

27.10. Znojmo – Dukla

1.11. Prostějov – KD

2.11. Dolní Benešov – KD

8.11. Uherský Brod – TJ Spartak

9.11. Ústí nad Orlicí – KD

15.11. Chlum u Třeboně – MC Hejtman

21.11. Praha – výroční koncert – Palác Lucerna

22.11. Lnáře – KD

23.11. Velké Meziříčí – KD

28.11. Tábor – Palcát

29.11. Hradec Králové –DeNoche

30.11. Herálec – KD

Rockové stužkováky:

14.2.2020 Pardubice, hala ČSOB Pojišťovna Arena

21.2.2020 Plzeň – hala TJ Lokomotiva

29.2.2020 České Budějovice – Výstaviště

6.3.2020 Brno – Výstaviště

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely Rybičky 48

Napsat komentář