Beast In Black jedou poprvé sólo po Evropě, nevynechají ani ČR

Yannis Papadopoulos, Beast in Black

Beast In Black vyráží na své první sólové turné po Evropě nazvané From Hell with Love a zastaví se i u nás. Lístky na jejich vystoupení mizí rychlostí blesku – a výjimkou nebyl ani pražský koncert.

V čele s jedním z nejvýraznějších hlasů evropského metalu

Beast in Black je teprve pár let existující kapela, která kromě svého melodického metalu zaujme především velmi výrazným sólovým hlasem zpěváka Yannise Papadopoulose. Jako novou senzaci je vítají s otevřenou náručí fanoušci po celé Evropě – a i to je popud k prvnímu evropskému turné. U nás jsme je mohli vidět například na Metalfestu, samostatně se představí 12. listopadu v Praze v MeetFactory.

Vyletěl z Battle Beast, pak to všem natřel s novou kapelou

Vznik této kapely má celkem smutný důvod, ale přesto můžeme být za její existenci rádi. Za vším stojí bývalý kytarista Battle Beast, Anton Kabanen. Spory s původní kapelou vyvrcholily v roce 2015 jeho vyhazovem. Avšak Kabanen se nenechal zahanbit – a ještě téhož roku přišel s vlastním projektem Beast in Black. Mimo jiné je také autorem všech skladeb a textů. Sám označuje tvorbu Beast In Black za mix klasického heavy metalu a popové hudby 80. let.

Dělali support Nightwish i W.A.S.P.

Nová kapela a noví členové – to znamená i nové písně a album. To však byla pro kapelu první velká zkouška, protože jednotliví členové pochází z různých států. Proto se nahrávání nové desky táhlo poměrně dlouho. První album Berserker vyšlo na podzim roku 2017 pod vydavatelstvím Nuclear Blast. O rok později vyráží Beast In Black jako předkapela finské superstar Nightwish. Krom Nightwish absolvovali turné i s kapelami jako W.A.S.P., Rhapsody Reunion či uskupení s podobným názvem, ale zcela jinou tvorbou – německými symfometalisty Beyond The Black.

Zlomový rok 2019: deska a turné From Hell With Love

Zlomovým rokem pro partu v čele s pohledným zpěvákem Yannisem Papadopoulosem je právě ten letošní, kdy v únoru spatřila světlo světa jejich nová, v pořadí teprve druhá deska From Hell with Love. K té které kapela plánuje velké evropské turné, kdy vyjedou poprvé jako headlineři. Jako hosty si přizvali exotickou kapelu Myrath. Prvních osm koncertů s nimi pojedou galaktičtí hrdinové Gloryhammer, na závěr turné v Helsinkách se k nim speciálně připojí ještě monstra Lordi.

Na tyhle kluky šikovné je zcela vyprodáno

Pokud jste si právě teď řekli, že byste přece jen chtěli tyhle kluky šikovné 12. listopadu vidět v Praze, máte bohužel smůlu, protože koncert je zcela vyprodaný a lístky už nebudou k dispozici ani na místě. Ale stále je naděje v podobě lístků od fans, kteří se nemohou zúčastnit a potřebují svou vstupenku prodat. Třeba ještě budete mít štěstí právě na někoho takového.

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář