Alternative-metaloví hrdinové P.O.D.: poprvé u nás, a hned dvakrát

P.O.D.

Na podzim se u nás s koncerty světových rockových a metalových hvězd doslova roztrhl pytel. Svou „dvojpremiéru“ u nás chystají američtí alternative-metaloví P. O.D. Radost udělají nejen všem, kdo na jejich muzice vyrůstali.

Praha i Zlín

P.O.D. u nás zahrají ve středu 6. listopadu v MeetFactory v Praze a hned nato následujícího dne 7. listopadu ve Zlíně v Masters of Rock Café. Jako předkapely si na své české koncerty přivezou dvě party: Alien Ant Farm, kteří mohou být českým fanouškům známí díky předělávce hitu Michaela Jacksona Smooth Criminal, a losangelské Dead Girls Academy.

Souputníci Limp Bizkit a Korn

P.O.D. prožili období největší slávy koncem 90. let a na přelomu tisíciletí. V té době se zařadili vedle Limp Bizkit či Korn k nejvýznamnějším kapelám tehdejšího nově nastupujícího stylu – nu-metalu. Postupně se profilovali více směrem k alternativnímu rocku/metalu, a stejně je tomu i dnes.

Název odkazující na křesťanskou víru

Neobvyklý název kapely P.O.D. se odvozuje od amerického bankovního pojmu Payable on Death (splatné při úmrtí). Kapela tímto názvem však zároveň odkazuje na svou křesťanskou víru: Kristovou smrtí na kříži splatili lidé svůj dluh (hřích) vůči Bohu, díky Jeho oběti získali věčný život. Zpěvák Sonny Sandoval se stal křesťanem v době, kdy vážně onemocněla jeho matka, a do kapely ho přivedl jeho bratranec Wuv Bernado i proto, aby Sonny při svém trápení přišel na jiné myšlenky, jak kapela vypráví na své DVD Still Payin‘ Dues.

Platinová ocenění a píseň se Santanou

P.O.D. od svého založení vydali deset alb a prodali více než dvanáct milionů jejich kopií. Ke slávě vystřelili v roce 1999, když vyšla deska The Fundamental Elements of Southtown jež v USA získala platinovou desku. Ještě úspěšnější následující album Satellite pak vypustilo jejich nejslavnější singly Alive a Youth of the Nation. S proslulým kytaristou Carlosem Santanou pak společně natočili píseň America, která se objevila na jeho albu Shaman.

Pořádající agentura Rock for People známila, že pražský koncert v MeetFactory je vyprodaný. Proto neváhejte, šanci máte ještě ve zlínském Masters of Rock Café, kde ještě nějaké vstupenky zbývají.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Facebookový profil kapely P.O.D.

 

Napsat komentář