Žhavá noc v režii glam rocku: Kissin‘ Dynamite a BlackRain v Praze

Kissin‘ Dynamite

Praha zažila další žhavou noc díky mladé krvi z Německa. V pátek 1. listopadu 2019 to rozpálili Kissin‘ Dynamite v rámci evropského Ecstasy Tour II. Jako hosty si přizvali rockové hvězdy BlackRain.

Dvojice francouzských fans absolvuje s kapelou celé turné

Přibližně dvě hodiny před otevřením se u klubu Nová Chmelnice začali scházet první skalní fanoušci kapely. Vcelku logicky byla slyšet mezi přítomnými i němčina, avšak dvojice z francouzského fanklubu, která prý s kapelou absolvuje celé turné, byla velkým překvapením.

Úderem devatenácté hodiny vpustili security natěšené fanoušky dovnitř klubu a nastal boj o místa v první řadě. K mému překvapení nebyly před pódiem žádné zábrany, takže kapely jsme měli doslova na dosah ruky. Hodinové čekání někteří strávili u stánku s merchem kapel, kde bylo opravdu z čeho vybírat. Někteří však volili cestu jinou a rozhodli se posilnit na baru.

BlackRain: Takovou odezvu prý neměli nikde jinde

Na minutu přesně začala svůj čtyřicetiminutový set francouzská kapela BlackRain, kterou si Kissin‘ Dynamite přizvali jako hosty na větší část turné. BlackRain patří k hvězdám rockové scény, proto nebylo divu, že sklidili obrovský ohlas od natřískaného klubu. Během svého setu přehráli hlavně skladby z nového alba Dying Breed (Hellfire, Call Me From The Inside, Blast Me Up), které vyšlo v září letošního roku. Samozřejmě nechyběly ani známé pecky jako Innocent Rosie, Wild Wild Wild.

Energii, která se valila z pódia, lze jen těžko popsat, což bylo znát na zpětné reakci fanoušků. I samotná kapela byla překvapená, s jakým nadšením jsme je v Praze uvítali. Podle slov zpěváka a frontmana kapely Swana Helliona se s takovými ovacemi nesetkali na žádné ze zastávek turné! Snad jsme BlackRain ohromili natolik, že se k nám brzy zase vrátí.

Po vydatném předkrmu přišel hlavní chod

Hlavní hvězdy večera Kissin‘ Dynamite nastoupili chvíli po desáté hodině za bouřlivého tleskání a pokřiku fanoušků. Svůj hodinu a půl dlouhý set natřískaný těmi nejlepšími songy odstartovali svou hitovkou I’ve Got the Fire. Zazněly nové songy z posledního alba Ecstasy (2018) jako Somebody’s Gotta Do It či Breaking The Silence, které byly proložené starými peckami jako DNA, Sex Is War, Six Feet Under.

Romantici za klavírem a hostující Anna Brunner

Zhruba v polovině setu přizval zpěvák Hannes Braun na pódium zpěvačku kapely Exit Eden, Annu Brunner, která si s ním střihla dvě skladby – Ecstasy a Sleaze Deluxe. Vesměs energické písničky vystřídala rocková balada Heart Of Stone. Při té technici přivezli na podium klavír, za kterým Hannes spolu s kytaristou Jimem naprosto odrovnali všechny přítomné dámy.

Král Hannes Braun

Jedna z nejpovedenějších skladeb alba, Waging War, dala vyniknout kytarovým riffům, které předvedl kytarista Jim Müller. Závěrem nesměla chybět ani skladba I Will Be King, která kapelu, dá se říci, proslavila. Při této písni si to Hannes nakráčel v královském plášti a žezlem na pódium, kde pro něj byl připraven i královský trůn.

Po ukončení hlavního setu si fanoušci vyřvali přídavek, který přišel v podobě letní hitovky You’re Not Alone. Závěrečnou tečkou za celým večerem byla skladba Flying Colours, při které se s pražským publikem rozloučila i Anna Brunner.

V létě tu máme Kissin‘ Dynamite znovu

Koncert od začátku do konce nadupaný skvělými songy, energie a kontakt s publikem – to všechno zanechalo v každém z přítomných nezapomenutelný zážitek. A komu se nepoštěstilo dostat se na pražský koncert nemusí zoufat. Kissin‘ Dynamite se totiž v srpnu do Česka vrátí, a to na ostravský metalový festival Ostrava v plamenech, který se koná 1. srpna v Dolní oblasti Vítkovic.

Text: Ema Moravcová, foto: Magda Šotolová