Projekt Lindemann: Šílenci Lindemann s Tägtgrenem přijedou do Prahy

Lindemann

Velkou kontroverzi budí projekt Lindemann, kde Till Lindemann s Peterem Tägtgrenem vytvořili pár opravdových šíleností. Stačí se podívat na některý z jejich klipů, nad kterými zůstávají rozum i fantazie stát.

Mělo jít o chvilkovou záležitost. Nakonec vznikla spolupráce na neurčito

Tito dva na sebe poprvé narazili v roce 2000 ve švédském Stockholmu v nejmenované hospodě. O třináct let později hráli Rammstein na jednom švédském festivalu a Till navrhl Peterovi, že by si chtěl dát chvíli pauzu od své kmenové kapely a napsat něco nového. Původně se zamýšlelo, že jedna, maximálně dvě skladby a konec. Peter však chtěl víc, a tak dali poprvé hlavy dohromady v roce 2013, kdy chtěli vytvořit něco jako fúzi mezi Rammstein a Pain (jedna z Peterových kapel). Což o to, hudebně se jim to opravdu daří. Co však budí všemožné kontroverze, jsou jejich videoklipy.

Již první počin avizoval, že vznikl projekt, který nemá obdoby

Se svým debutem přišli ke konci května 2015, kdy vznikl singl Praise Abort, a o pár týdnů později spatřilo světlo světa první album Skills in Pills. Praise Abort je o muži, který nenávidí svůj život a všechny kolem něj, Till i Peter jsou v něm často zobrazováni s prasečími hlavami, zatímco Peter zuřivě mlátí do klavíru, na kterém Till leží. A to byl teprve začátek jejich společné práce.

Till jako „pasák žen“, poté jako nevinná školačka

Další vykutálený singl na sebe nechal čekat jen čtyři měsíce, kdy se na YouTube objevil klip k singlu Fish On. V něm jakési obří chlupaté příšery pronásledují nahé ženy, které jsou následně zajmuty a bičovány Tillem, aby šlapáním na kolech vytvářely elektrickou energii. Nakonec se jim podaří utéct a Till zuřivě rozmlátí Peterovu harmoniku.

Minulý rok na sebe opět strhli pozornost klipem Mathematik, kde je Till převlečen za školačku a narazí sám na sebe v autě. Sekunduje mu rapper Haftbefehl. Na tento počin byly k vidění, počtení i slyšení velmi rozmanité názory, ale kdo zná Tilla, tak mu je jasné, že tento veterán je schopen prostě čehokoliv.

Peter Tägtgren v halucinacích, nové album je na dohled

Klip k songu Steh Auf zase představuje Petera Tägtgrena, který si pod návalem drog přivodil halucinace. Zatímco sedí na záchodě a hraje na bicí v červené místnosti, sleduje dva muže, kteří spolu bojují a snaží se navzájem utopit. Najednou se dovnitř přižene skupina rytířů na koních a přeživšího táhnou za sebou na laně. Před dvěma týdny byl zničehonic zveřejněn další videoklip ke skladbě Ich weiß es nicht, a níže se můžete podívat na čerstvou novinku – Knebel. A aby toho nebylo málo: 22. listopadu vypustí Till s Peterem do světa své druhé album F & M.

Vstupenky v prodeji již tento pátek, nejspíš se po nich jen zapráší

Tento jedinečný koncert nás čeká příští rok v pondělí 10. února v nové pražské hale O2 Universum, která přímo navazuje na O2 arénu. Vstupenky jdou do prodeje v pátek 8. listopadu a můžeme téměř jistě očekávat, že vzhledem k popularitě této dvojice půjdou rychle na odbyt. Jako host se představí německá kapela Jadu.

Text: Mates Šimek, foto: Facebokový profil Lindemann