Jinjer: ukrajinský malý zázrak se chystá do Prahy a Bratislavy

Tatiana Shmayluk, Jinjer

Po velkém úspěchu na letošním srpnovém festivalu Brutal Asault se k nám znovu chystají Jinjer. Tentokrát přijedou na samostatné vystoupení, což jen potvrzuje jejich zase o něco výraznější roli ve světovém metalu.

Dva koncerty na území bývalého Československa

Progressive/metalcoreoví Jinjer si na území bývalého Československa dají hned dva koncerty. Ve středu 13. listopadu obšťastní pražský klub Futurum a v sobotu 21. prosince budou ještě blíže své východoevropské domovině – v Bratislavě v Majestic Music Clubu.

Z míst, kde metalu není tolik přáno

Jinjer jsou v metalovém světě takovým malým zázrakem. Vzešli z východu, z Ukrajiny, z míst, kde metalu není tolik přáno, a za méně než deset let prorazili na velká mezinárodní pódia. V centru dění stojí zpěvačka Tatiana Shmayluk, která zaujme jak svým výrazným hlasem, tak zajímavým vzhledem se spoustou tetování a piercingů.

Jak nejlépe poznat Jinjer: naživo v klubu

Jinjer sázejí především na živá vystoupení, která jsou vždy velice energickým zážitkem. Kapela kromě velkých festivalů hrává v klubovém prostředí, kde je svým fanouškům blízko a kde jim to sedí možná nejvíc. Jejich originální muzika spojující více žánrů je rozhodně příslibem do budoucna.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda