Powerwolf v novém klipu: Nádech kabaretního prostředí i cirkusu

Attila Dorn, Powerwolf

Rok 2019 se u Powerwolf nese ve znamení výročí patnácti let existence a kapela slaví ve velkém stylu. Jako dárek věrným fanouškům po celém světě si Powerwolf připravili speciální verzi své klasiky i s klipem.

Polibek Krále Kobry

Vrátíme-li se na začátek historie této německo-rumunské stálice, ocitneme se v roce 2005, kdy skupina vydala své první album Return In Bloodred. Právě z této desky pochází skladba Kiss of the Kobra King. Klasika, kterou nyní kapela předělala do podoby, ve které jsme ji dříve neměli možnost slyšet. Nová verze je doprovázena také videoklipem, ve kterém se skupina objevuje v trochu netradiční podobě s nádechem kabaretního prostředí a cirkusu.

Podzimní turné a Zlín

Asi tedy nebude ani překvapením, že oslava výročí je podpořena celoevropským turné s Gloryhammer, během kterého se Powerwolf zastaví také v České republice. Živě bude možnost vlčí smečku vidět koncem listopadu na zimní verzi legendárního festivalu Masters Of Rock ve Zlíně, který nedávno ohlásil vyprodáno.

Tvrdá práce i divadlo

Příběh Powerwolf by se mohl považovat za pohádkový. Začal se psát na konci roku 2003, kdy kapela vznikla v německém Saarbrückenu. Svůj úspěch skupina staví na tvrdé práci, originální show na koncertech a nápadu, kterým se odlišují od jiných. „Vlci“ jsou známí svou neobvyklou vizáží, kostýmy a stylizací táhnoucí k odkazům na křesťanství a církev, přestože se za náboženskou kapelu přímo nepovažují. Za dobu své existence si prošli i krušnými časy, kdy se v roce 2009 málem rozpadli po odchodu bubeníka. Po celou dobu své existence ale fungují téměř ve složení, ve kterém kapela vznikla. Na svém kontě nyní mají sedm studiových alb a s každým dalším vydaným jejich popularita roste.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda

 

Author