Rybičky 48 válcují kulturáky a brzy složí Rockovou maturitu

Rybičky 48

Rybičky 48 zažívají jedno z nejkrásnějších období v celé své kariéře. Aktuálně válcují kluby a kulturáky v rámci turné Zamilovaný/Nešťastná 2 a jedou z těchto zastávek byl i Kulturní dům v Dolním Benešově.

Speciální Captain Morgan bar i speciální merch

V sobotu 2. 11. tahle kutnohorská partička roztančila natřískaný kulturák a roli speciálních hostů turné přijala kapela Street69. Už při příjezdu ke kulturáku nám bylo jasné, že dneska bude pořádný kotel! Sál se otevíral zhruba hodinku před začátkem první kapely, proto bylo dost času se posilnit něčím ostřejším (třeba na speciálním Capitan Morgan baru) nebo si v klidu prohlídnout merch kapely, který mají Rybičky 48 opravdu promakaný do detailu. Zvlášť bych chtěla ocenit trička s jejich klasickým logem a názvem města, ve kterém koncertují, nebo speciální edici triček k 30. výročí Sametové revoluce.

Street69: příjemné naladění

Kolem půl deváté odstartovala svůj set kapela Street69. Žárově se jedná o pop-rockovou kapelu. Jejich vlastní tvorba vyvrcholila mimo jiné i v společnou píseň se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou. Průřez skladbami z dosavadních čtyř alb naladil všechny na příjemnou vlnu. Pomalu jsme se připravovali na to hlavní, na co všichni v sále čekali.

Nechyběl žádný velký hit

Pár minut před desátou se na pódiu rozsvítila světla a čtveřice v čele s frontmanem kapely Kubou Rybou rozjela dvouhodinový set našlapaný těmi největšími hity. Hned zkraje přišla jejich první tutovka, která kapelu proslavila – Zamilovaný/Nešťastná.
Nechyběly ani songy jako Chtěl jsem tím říct, Tohle je rock’n’roll vy buzny, Vážené dámy, legendární Emily či letní party song Léto, který si s Kubou střihl i samotný Jimmy Vošoust. Atmosféra se nesla ve stylu jedné velké party a strhla i samotného zpěváka Kubu Rybu, který se zhruba v polovině koncertu vrhl do lidí a nechal se unášet davem přes celý sál, přičemž ho horliví fanoušci málem nechtěli pustit zpět.
Samozřejmě nesměla chybět ani nejnovější píseň Zamilovaný/Nešťastná 2, která vznikla po deseti letech a pojednává o tom, jak to po těch letech vlastně s Kubou a Bárou dopadlo. Přišel i zasloužený přídavek, který si fanoušci v sále vášnivě vyřvali, a to v podobě hned pěti kousků. Tečku za celým večerem udělala píseň Američan z Poličan. Po koncertě následovala autogramiáda a focení s kapelou.

Rybičky 48 už „šprtají“ na Rockovou maturitu

Turné Zamilovaný/Nešťastná 2 pokračuje dalšími zastávkami. Tou nejdůležitější bude 21. 11. Palác Lucerna v Praze, kde kapela oslaví své „poslední roky dětství“, tedy 17. narozeniny. Na jaro 2020 plánuje kapela čtyři velké halové koncerty – Rockové stužkováky a na podzim složí skupina „zkoušku z dospělosti“ – Rockovou maturitu – 28. 11. 2020 v pražské O2 aréně.

Honem pro lístky, než bude koncertní pauza

Vstupenky na všechny koncerty jsou již v prodeji a mizí rychlostí blesku. Není se čemu divit, protože po velkém koncertě v O2 aréně plánují Rybičky 48 koncertní pauzu.

Text: Ema Moravcová, foto: Aleš Steffek

Author