Dymytry na turné: Dostali zlatou desku a koncem roku oživí Monstrum

Dymytry

Dymytry v říjnu vydali očekávané album Revolter. Deska se výborně prodává, klipy jsou sledované – a nedávno kapela vyrazila na stejnojmenné turné. Závěr budou představovat tři megakoncerty Revolter Monstrum Show.

Chernobyl na druhém místě „Trendů“ YouTube

Kapela zveřejnila videoklipy Zůstaň stejná a Chernobyl ještě před vydáním alba, následovaly ještě Není cesty ven, 300, Klub rváčů či nejnověji na konci října Komu zvoní hrana. Klipy, přestože jich bylo více, než je běžné, fanoušky skutečně zaujaly. Velmi úspěšný je především Chernobyl, který se na YouTube propracoval na druhou pozici tzv. „Trendů“ a momentálně má skoro třičtvrtě miliónu zhlédnutí.

Dymo: Revolter je to nejlepší, co v nás je

K nové desce, vydané čtyři roky od té předchozí, kytarista Jiří Dymo Urban řekl: „Tahle deska představuje to nejlepší, co v nás je. Věřím, že s ní ukojíme nejen naše metaluchtivé fanoušky, ale také ty, kteří si oblíbili modernější a elektronickou tvář Dymytry.“

Revolter už je zlatý

Reakce fanoušků na album jsou pozitivní. Především díky jejich zájmu o něj se novinka Revolter stala zlatou. Na základě prodejů a tržeb bylo album oceněno zlatou deskou. Stalo se tak na první zastávce turné 26. 10. v hale na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Dymytry se vydali po republice a nechají ožít Monstrum

Skupina, známá svou koncertní prezentací, připravila k vydání desky stejnojmenné turné, během něhož navštíví celkem třináct hal a velkých kulturních domů. Koncerty jsou výjimečné nejen svým provedením a scénou, ale také tím, že na každém koncertě hrají Dymytry celé album Revolter. Na letošních koncertech je doprovázejí kapely Černá a Trautenberk.

Vrcholem turné bude trojice megakoncertů s názvem Dymytry Revolter Monstrum Show, které navazují na vyprodané koncerty ze série Monstrum z roku 2018.

Zbývající termíny Dymytry Revolter Tour:

16. 11. Trenčín SK

29. 11. Pardubice

30. 11. Znojmo

06. 12. Havlíčkův Brod

07. 12. Bratislava SK

Dymytry Revolter Monstrum Show:

13. 12. Brno

14. 12. Ostrava

19. 12. Praha – O2 Universum

Text: Edita Šírková, foto: Petr Chán

Author