The Dark Element pokračují ve své temné cestě s novými klipy

The Dark Element

Zakladatelé projektu The Dark Element, švédská zpěvačka Anette Olzon a finský kytarista Jani Liimatainen, odhalili další střípek skládačky do své hudební kariéry: nové singly z vydané desky doprovázené videi.

Překvapení je venku

Ještě loni jsme si mohli myslet, že nás dvojice ničím novým nepřekvapí. Dlouho se mělo za to, že The Dark Element jsou pouze jednoalbovou záležitostí. Opak je ale pravdou. Novými singly se staly skladby The Pallbearer Walks Alone a Not Your Monster pocházející z nedávno vydané desky Songs The Night Sings, kterou kapela oznámila letos v létě. Album spatřilo světlo světla 8. listopadu u vydavatelství Frontier Music Srl a obsahuje jedenáct nových písní. Zmixoval jej Jacob Hansen, známý spoluprací s kapelami jako Volbeat a Amaranthe. K projektu se připojili také basák Jonas Kuhlberg a bubeník Rolf Pilve. Oba singly jsou navíc doprovázeny klipy. V jednom se můžeme setkat se samotnou Anette a Janim, ten druhý se naopak nese ve stylu lyric videa.

 

Chytlavé melodie a symfonický metal

Nové singly se však od původní tvorby trochu odlišují, a to především po textové stránce, a také svou tvrdostí. The Dark Element na sobě zapracovali v dobrém slova smyslu. Ve své tvorbě kombinují moderní prvky a symfonický metal společně s chytlavými melodiemi. Někdy jsou svou tvorbou přirovnáváni k muzice kapel jako Amaranthe či Sonata Arctica. A není divu. Anette Olzon je známá svým působením v kapele Nightwish na pozici hlavní zpěvačky na albech Dark Passion Play a Imaginaerum. Janiho můžeme znát z kapel, jako je právě Sonata Arctica, kde byl spoluzakladatelem, nebo Altaria a Cain’s Offering.

Naživo prozatím ve Švédsku

Své oficiální premiérové představení provedli The Dark Element v červnu 2018 na festivalu Sweden Rock festival, přestože fungují od roku 2017. Skupina odehrála v minulosti několik koncertů v Japonsku, ale jejich vystoupení se zatím zaměřují především na švédskou půdu. Uvidíme tedy, co si nového pro své fanoušky přichystají. Třeba se dočkáme i plnohodnotného turné zahrnující zastávku i v České republice. Zatím se mrkněte na nové videoklipy a nechte se navnadit na listopadovou novinku této severské dvojice.

Text: Šárka Vlachová, foto: facebookový profil The Dark Element

Author