Endless Drain: Deska už je, teď ještě finále Spark Fresh Blood

Endless Drain

Pepa Míka z kapely Endless Drain je příkladem mladého člověka, který věří, že výsledky se dostaví, pokud má člověk jasný cíl a umí si za ním jít. Kytaristu kapely, která míří do finále soutěže Spark Fresh Blood 2019, jsme vyzpovídali v souvislosti s jejich letošními úspěchy. Jejich dosavadní hudební dráha se nějakým způsobem protla (v tomto pořadí) s Dymytry, Rootem, F.O.B., Debustrolem i Arakainem. Jak? To se dočtete v následujících řádcích.

Pepo, jak jsi se vlastně dostal k hraní v kapele?

V roce 2016, když jsem se poprvé postavil na pódium s kapelou Dymytry, mi došlo, že tohle je to, co bych chtěl dělat a čím bych se chtěl živit. Proto jsem nedlouho poté nastoupil do táborské kapely Konfuze, kde jsem se poprvé setkal s mým parťákem Zdeňkem Čížkem (zpěv, kytara).

Tam už ale nepůsobíš…?

Po zhruba roce hraní na akcích v Táboře a nejbližším okolí jsme se se Zdeňkem rozhodli, že by jsme kapelu chtěli posunout o kousek dál, začít trochu růst, což se ale nesetkalo s porozuměním u zbytku kapely. Proto jsme zhruba po půl roce z Konfuze společně odešli. Na přelomu roku 2017 a 2018 jsme založili kapelu Endless Drain.

Takže jste začali pracovat na vlastním projektu…

V kapele jsme ze začátku byli pouze dva, protože jsme nemohli najít pro nás vhodné spoluhráče. Naše první tři dema jsme si tedy natočili pouze sami ve dvou. Takhle jsme fungovali zhruba půl roku, kdy jsme usilovně skládali hudbu a plánovali, co bude dál. Mezitím se mi v únoru 2018 ozval Aleš Dostál z kapely Root s nabídkou, jestli bych nechtěl nastoupit do Rootu na post druhého kytaristy.

Z Rootu? To je pro mladého kluka i zkušeného kytaristu asi nabídka snů?

Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl nabídku od Root odmítnout z toho důvodu, že bych se chtěl naplno věnovat své vlastní kapele.

To se může zdát jako poměrně odvážné rozhodnutí?

Začátkem června 2018 se nám konečně podařilo najít spoluhráče, takže k nám nastoupili Filip Král (basa) a David Výborný (bicí). Po šesti týdnech intenzivního zkoušení jsme úspěšně odehráli náš první koncert v Táboře spolu s kapelou F.O.B. Následovalo období zkoušení a skládání nového materiálu. Ještě před koncem roku se nám podařilo zahrát jako předkapela Debustrolu, což byla také velká zkušenost.

Kam by se dala vaše muzika žánrově zařadit?

Zprvu jsme hráli klasický thrash metal, ale postupem času jsme se od klasického thrashe začali odklánět. Začali jsme přidávat prvky death metalu a celkově směřovat naši hudbu spíše k modernějším žánrům metalu.

Vaše práce byla letos korunována i výsledkem, který se dá takříkajíc „vzít do ruky“…

V roce 2019 jsme se rozhodli, že by bylo dobré natočit album, a tak jsme v únoru nastoupili do studia a začali pracovat. Koncem března bylo album dotočené a 25. května 2019 vyšlo. Album nám pokřtili BigBoss z Root a Honza Toužimský z Arakainu.

Co vás čeká v nejbližších měsících?

Letos jsme se také zapojili do soutěže mladých kapel Spark Fresh Blood 2019, kde jsme prošli přes základní kolo i semifinále, takže nás 16. ledna čeká finálový koncert v Brně. Začátkem roku 2020 vyjde nový singl a videoklip, na kterém teď začínáme pracovat.

Ptala se: Sylva Kaplanová, foto: Tereza Kožíková

Author