Katalepsy v Praze a v Brně: Dva rusko-české metalové večery

Katalepsy

Jedna z předních ruských metalových kapel, deathoví drtiči Katalepsy, mají v rámci svého evropského turné v plánu i dvě zastávky u nás. Tento týden zahrají v pražském Rock Café a na brněnské Melodce.

Dvojkoncert v týdnu, vstupenek je stále dost

Čekají nás dva večery plné drsného a úderného death metalu. K vidění budou mimo Katalepsy i veteráni a současná česká želízka v ohni zastupující tento žánr. Pražská zastávka v Rock Café je v plánu ve středu 27. listopadu, na brněnskou Melodku se Katalepsy přesunou druhý den 28. listopadu. Vstupenky budou k prodeji i na místě v den konání akce.

Obměněná sestava Katalepsy, ale stále ve skvělé formě

Katalepsy jsou aktivní od roku 2003. Jejich tvorba je nasáklá násilností, vraždami, perverznostmi nejdrsnějších kalibrů a pekelným zlem. To všechno za technicky velmi náročných hudebních kompozicí, jež jsou pro tento žánr typické. Po dvojici LP Musick Brings Injuries (2007) a a Triumph of Evilutions (2008) se po deseti letech v roce 2013 zrodilo první plnohodnotné studiové album Autopsychosis. To se po třech letech dočkalo svého následovníka Graveous Hour. V celé kapele se prostřídala řada členů, nahrazeni byl již i všichni původní. Nejdéle působícím v této pětici je baskytarista Anatolij Shishilov.

Na obou koncertech obstarají role předkapel tuzemští zástupci

Katalepsy samozřejmě nebudou sami. Na pražské zastávce je doprovodí česká brutal deathmetalová stálice Poppy Seed Grinder, která už působí úctyhodných dvaadvacet let. Třetím do party budou deathmetaloví Anime Torment, kteří rovněž pocházejí z českých končin a do svého řemesla se pustili v roce 2007. Nejmladší kapelou tohoto metalového večírku budou grindcoreoví Perfecitizen. Jejich počátky jsou zakotveny v roce 2011.

Anime Torment na obou štacích, ostatní dvě kapely se obmění

Sestava doprovodných kapel se o den později na brněnské Melodce obmění, až na Anime Torment, kteří si tak dají obě štace. První ze zbývajících dvou jsou deathoví řezníci Philactery, kteří jsou v Brně doma a letos je to pět let, co se tahle formace dala dohromady. Poslední předkapelou Katalepsy budou Vanguard, kteří též vznikli v Brně a jejich death metal je okořeněný kytarovou melodikou.

Text: Mates Šimek, foto: facebookový profil kapely