Kabát v Sonu: Fotoreport z brněnské klubové atmosféry

Kabát_Sono_2019

Brněnský koncertní sál Sono centrum hostil v úterý 10. prosince rockery z kapely Kabát. Náš fotograf Miloš Hlaváček u toho samozřejmě nemohl chybět a přináší vám fotoreportáž z tohoto neobvyklého koncertu.

Nabídnout moravským fanouškům možnost zažít klubový koncert

Sono patří k elegantním koncertním sálům s výbornou akustikou, kde se pravidelně konají koncerty českých i zahraničních umělců. Není možná tolik obvyklé, aby si sem našla cestu tvrdá kapela a její fanoušci, ale rozhodně to není poprvé. Kabát se do Sona vrátil po čtyřech letech. Kapela chtěla moravským fanouškům nabídnout možnost zažít také klubový koncert, podobně jako tomu bylo v září v komornější atmosféře nové pražské haly O2 Universum, a zároveň důstojně zakončit letošní nadmíru úspěšnou sezónu. V klubovém prostředí dávno nehrává běžně – její doménou jsou díky velké popularitě koncerty na stadiónech či alespoň ve velkých halách. Klubový koncert v Sonu se tak vyznačoval blízkostí, která byla pro kapelu i fanoušky příjemná.

Letos naposledy

A fanoušci uměli vstřícnost kapely ohledně uspořádání moravského koncertu náležitě ocenit. Sono bylo vyprodané, a zároveň zaplněné tak akorát. Vyprodáno někdy znamená spíše přečerpání kapacity, toto ale nebyl ten případ a v publiku se dalo volně dýchat. Kapela zahrála průřez svou tvorbou, jak jsme na jejich koncertech zvyklí, a její fanoušci si letos naposledy užívali nadšenou atmosféru, která v Sonu vládla. Příští rok se uvidíme ve velkých halách.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Miloš (Milosfoto) Hlaváček

Author