Hardrockové legendy Whitesnake a Europe spojí síly pro letní turné

Whitesnake

Je skvělé vidět, že legendy rockové a metalové scény jsou stále aktivní a baví sebe i fanoušky poctivou muzikou. A co teprve, když se dvě takové kapely vydají na turné společně: Whitesnake a Europe přijedou i k nám.

Whitesnake: průřez čtyřiceti lety hard rocku

Whitesnake, kteří letos začínají pátou dekádu své kariéry, se u nás představili letos v červnu s neméně známými Def Leppard. Tento sextet v čele s frontmanem Davidem Coverdalem, který rovněž působil několik let v Deep Purple, stále ukázal, že má co nabídnout. Důkazem toho budiž nové, v pořadí třinácté album Flesh & Blood. Při svých koncertech nabízejí svým příznivcům průřez celou více než čtyřicetiletou tvorbou, která osciluje na pomezí hard rocku, blues rocku a glam metalu. Příští léto budou připraveni opět opanovat velké stadiony svou nenapodobitelnou a energickou show. Český koncert se odehraje 19. května v Brně v DRFG Aréně.

Europe: nová tvorba i osmdesátková zlatá éra

Švédové Europe, kteří se do svého řemesla pustili o rok později než jejich britští kolegové, jsou též stále ve formě. Frontman Joey Tempest s kytaristou Johnem Norumem jsou s touto hardrockovou legendou spjatí od samých začátků. Současně těží celá tato pětice jak z nové tvorby, tak ze své zlaté éry v polovině osmdesátých let, kdy díky albu The Final Countdown (1986) prorazili do celého světa a jejich popularita raketovým tempem stoupala. Stejně jako Whitesnake, i Europe se pohybují na pomezí mezi hard rockem, glam metalem a blues rockem. A stále to umí rozjet, jako tenkrát v letech „metalu zaslíbených“.

Doporučujeme na toto výjimečné vystoupení zavítat

Vstupenky na tento koncert dvou legend jdou do prodeje 20. prosince a cena se bude pohybovat v rozmezí 890 – 1590 Kč. Patříte-li mezi fanoušky starého dobrého hard rocku, vřele doporučujeme na toto výjimečné vystoupení zavítat.

Text: Mates Šimek, foto: Miloš (Milosfoto) Hlaváček