Korn představí v Praze novou desku a přivezou výjimečný support

Korn

Po třech letech se k nám vrátí králové nu-metalové scény Korn. Jako velmi váženého hosta si přizvali francouzskou Gojiru – až se nechce věřit, že je tak populární jméno v roli supportu. Tohle je aspirant na koncert roku.

Korn se vydali do Nicoty

Korn a Gojira přitáhnou metalové fanoušky 30. května do Tipsport arény v Praze. I u nás Korn samozřejmě představí desku The Nothing.
Loňská novinka z dílny Korn sklízí všude jenom chválu. V pořadí již třináctá deska této kalifornské bandy je prošpikovaná velmi emotivními songy. Není se čemu divit. Zpěvák Jonathan Davis si prošel velmi těžkým obdobím. V srpnu předloňského roku jeho exmanželka Deven Davis zemřela na předávkování kombinací drog a léků. Bylo jí 39 let. Měli spolu dvě děti, a i přesto, že se v roce 2016 rozvedli, udržovali spolu stále krásné vztahy.

Dvě největší pecky z nového alba

Fanoušci se jistě již nemůžou dočkat, až novou desku The Nothing přehraje Korn naživo. Z nového alba zmíníme alespoň dvě nejvýraznější pecky – Cold, který je jeden z nejbrutálnějších songů Korn, a druhý singl You’ll Never Find Me rovněž patří k největším perlám.

 

Průkopníci nu-metalu

Korn jsou považováni za jeden z největších průkopníků nu-metalového žánru, který se začal rozvíjet v devadesátých letech. Svůj počátek kapela datuje od roku 1993 v Kalifornii a na kontě mají třináct studiových alb, kterých se celosvětově prodalo přes pětatřicet miliónů kopií.

Gojira: tvrdé riffy a texty na téma životního prostředí

Jako host vystoupí francouzská metalová kapela Gojira. Kapelu dali v roce 1996 bratři Joe a Mario Duplantierovi. Původně se kapela jmenovala Godzilla, ale v roce 2001 jméno změnili na dnešní Gojira. Kapela je známá především pro jejich tematické texty týkající se životního prostředí. Na jejich stránkách i sociálních sítích se objevuje spousta příspěvků právě na toto téma. Čtveřice frantíků ve složení Joe Duplantier, Mario Duplantier, Christian Andreu a Jean-Michel Labadie mají na kontě šest studiových alb a tři živáky na DVD. Právě poslední album Magma, vydané v roce 2016, bude určitě hlavním tahákem, jelikož si kapela za tuhle desku vysloužila dvě nominace na cenu Grammy.

Zbývající vstupenky koupíte v sítích Ticketmaster, Ticketportal a na webu kapely Korn.

Text: Ema Moravcová, foto: facebookový profil kapely Korn

Author