Rybičky 48 slaví plnoletost videoklipem s trefným názvem MUŽI

Kuba Ryba, Rybičky 48

Kapela Rybičky 48 se představila s další novinkou. Nový videoklip Muži se natáčel v prostředí skupinové terapie a tvrdí, že v každém muži zůstává část kluka. Kromě toho kapela zažije zásadní rok, plný oslav a velkých halových koncertů.

Osmnáctiny

Rybičky 48 totiž letos dovrší osmnácté narozeniny, které se musí jaksepatří oslavit! Na jaře vyráží na turné po českých halách, kde si kapela nejprve všechny svoje fanoušky „ostužkuje“ a na podzim společně s nimi složí i Rockovou maturitu.

Jak vzniká písnička ve zkušebně

Svoji singlovou a klipovou novinku nazvala kapela krátce a výstižně – Muži. Nový videoklip volně navazuje na hit Ženy vydaný před dvěma lety. Nyní se kluci z kapely pokusili podívat do duše muže. A jak to tak bývá, ke vzniku nového singlu přispěla náhoda.
„Písnička MUŽI vznikla velkou náhodou. Měli jsme točit reportáž pro jednu televizi a chtěla po nás, abychom v ní ukázali, jak vzniká písnička ve zkušebně. Nechtělo se nám to předstírat, a tak jsem večer před natáčením napsal tuhle věc. Byla z těch, které jsou hotové za pět minut, až mám pocit, že jsem ji nepsal já. Písničku jsme zkusili na první dobrou a byla vlastně hned hotová,“ říká frontman kapely Kuba Ryba.

Jsme rádi, že jsme těch osmnáct let v kapele společně přežili

Do klipu se zapojili krom kluků z Rybiček i dvanáct neherců, členové týmu kapely a jako jediný herec Pavel Martinec v roli terapeuta. Na první pohled zlomení muži si připomínají na terapii radosti i strasti života. Když jeden z nich tajně něco propašuje do skupinové terapie, začnou se dít věci. „Tenhle klip není oslavou alkoholu, ale života. Někdy jsme s klukama rádi, že i my jsme těch osmnáct let v kapele společně přežili!“ dodává Kuba Ryba.

 

Fanoušci dostanou stužky jako maturanti i certifikát o absolvování Rockové maturity

Novinka MUŽI zazní v premiéře na každém z pouhých pěti samostatných koncertů, které letos skupina odehraje. Na jarní čtyři Rockové stužkováky, naváže Rockovou maturitou 28. 11. 2020 v O2 areně v Praze. Kromě koncertní show a speciálního playlistu dostanou fanoušci na prvních čtyřech halových akcích skutečné stužky, jak je většina zná ze stužkováků a maturitních plesů. Majitelé stužek, kteří dorazí i do O2 areny, obdrží certifikát o absolvování Rockové maturity a taky jako jediní budou mít možnost setkat se s kapelou.

Premiéra singlu Muži i starší songy

Petr Lebeda upřesňuje: „Rockové stužkováky budou zatím naším největším turné. Na tyto koncerty jsme připravili zbrusu novou show. Krom toho, že na nich zazní v premiéře singl Muži, v prodlouženém koncertním setu zahrajeme i několik starších songů, které jsme už dlouho na živo nehráli. Takže se kromě nových písniček učíme znovu i svoje staré songy“.

Nyní jako úspěšní pomáhají začínajícím

Kapela Rybičky 48 odehrála třináct set koncertů v České republice i zahraničí. Z malých klubů se za tu dobu posunula k vyprodaným turné a do pozice headlinera největších tuzemských festivalů. Přes posun mezi českou hudební špičku nezapomíná na své začátky a v rámci svého benefičního projektu Pomáháte nám pomáhat se rozhodla pomoci mladým kapelám soutěží Rockový katapult. Do Rockového katapultu se přihlásilo celkem 178 kapel. Aktuálně soutěž dospěla do finále, ve kterém fanoušci vyberou vždy jednu kapelu pro daný Stužkovák.

Vstupenky na podzimní Rockovou maturitu v O2 aréně můžete zakoupit v síti Ticketportal, pokud se chystáte na některý Stužkovák, vstupenky jsou k dispozici na webu kapely a v síti Ticketstream.

Termíny letošních koncertů kapely Rybičky 48

14.2. PARDUBICE, hala Enteria Arena
21.2. PLZEŇ, hala TJ Lokomotiva
29.2. ČESKÉ BUDĚJOVICE, Výstaviště
06.3. BRNO, Výstaviště

28.11. PRAHA, O2 arena

Text: Ema Moravcová, foto: Jaroslav Noska, Ondřej Soukup