Metal Destruction Tour: Devět měst přijede rozsekat hodně tvrdá muzika

Algaes

Metal Destruction Tour – to je devět klubů, devět zastávek a pět kapel, to vše organizováno projektem Rock Metal Artists. Tento putovní minifestival bude mít své zastávky v devíti městech republiky.

Endless Drain: medailisté soutěže Fresh Blood

Endless Drain (thrash/death metal) jsou z Tábora, letos skončili třetí v soutěži mladých kapel Fresh Blood pořádané časopisem Spark a za sebou mají předskakování Debustrol nebo Nahum. Loni také vydali první desku War of My Hate. Nekompromisní thrashový nářez, podladěné kytary a oldschoolový vokál – to jsou Endless Drain. Objeví se na zastávkách v Pardubicích, Jablunkově, Praze, Českých Budějovicích, Brně a Karlových Varech.

Archeonic: thrash/groove metal okoření prvky z jiných stylů

Archeonic pocházejí z Mohelnice a hrají jako o život – nejen u nás, ale vystupovali například i v Rumunsku či na Ukrajině. Kromě toho mají velké zkušenosti z předešlých projektů a svůj thrash/groove metal okoření hudebními prvky z jiných stylů. Podladěné kytary, vyhrávky, ostrý vokál – i to jsou inredience jejich metalové muziky. Na kontě mají EP 16th Dimension, na letošek plánují novou desku. Metal Destruction Tour se účastní na zastávkách v Litoměřicích a Hradci Králové.

Arawn: bohové keltského podsvětí

Thrash/hardcoreová mlátička Arawn z Mostu má ve svém názvu přísného a nesmlouvavého boha keltského podsvětí. A taková je i jejich muzika, jak jsme mohli posoudit například na jejich desce Zrození z roku 2018. Vystupovali například před legendárními Tortharry či se účastnili sušického festivalu Metal Madness. Jejich thrash metal nepostrádá coreové prvky a netají se náklonností k severským žánrům. Můžeme je vidět na zastávkách v Litoměřicích, Pardubicích, Jablunkově, Brně, Karlových Varech, Berouně a Hradci Králové.

Algaes: black metal na violoncello

Algaes je velmi originální symfonický počin, a v naší zemi dvojnásob – black metal hraný v sestavě violoncello + bicí. Zdá se vám tato představa příliš bláznivá? Tak se přijeďte přesvědčit. Třeba na zastávky v Litoměřicích, Pardubicích, Jablunkově, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Karlových Varech, Berouně a Hradci Králové. Slibujeme vám zážitek, který nemá obdoby. Black metal už nikdy nebudete vnímat stejně.

The Revolt: český metalcore, co má úspěch i v zahraničí

The Revolt z Pelhřimova jsou nekompromisním metalcoreovým nářezem se vším, co k tomu patří. Podladěné hutné kytarové riffy, ostré a nadupané bicí, ještě ostřejší scream doplněný chytlavým čistým vokálem. V roce 2014 se umístili na druhém místě v souboji kapel MetalGate a jejich poslední studiový počin, EP Pearls for Swines, sklidil úspěchy i na norských či švédských zinech. Naživo vystupovali například s Krucipüsk, Debustrol či Törr. V rámci Metal Destruction Tour budou k vidění na zastávkách v Praze, Českých Budějovicích a v Berouně.

Termíny turné:

25.1.2020 – Litoměřice: Music Bar Baronka (ARAWN, ARCHEONIC, ALGAES)

31.1.2020 – Pardubice: Club Ponorka (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

1.2.2020 – Jablunkov: Rock Café Southock (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

7.2.2020 – Praha: Fatal Music Club (ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES)

8.2.2020 – České Budějovice: Hudební Klub K2 (ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES)

14.2.2020 – Brno: Eleven Club (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

15.2.2020 – Karlovy Vary: Klub Máčko (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

21.2.2020 – Beroun: Rock Club Prdel (ARAWN, THE REVOLT, ALGAES)

22.2.2020 – Hradec Králové: Továrna (ARAWN, ARCHEONIC, ALGAES)

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookové profily kapel