Sabaton je v novém klipu v poušti, pozítří zahraje v O2 aréně

Sabaton, Joakim Brodén

Český koncert švédské powermetalové veličiny Sabaton je za dveřmi – již pozítří se sejdeme pod pódiem v O2 aréně v Praze. Kapela nás na něj láká dalším videoklipem, ve kterém se vydali až do pouští.

Pevnost kdesi daleko jako dějiště klipu

Na samém začátku se celá pětice vydává skrz nekonečnou poušť do opuštěných zbytků jakési pevnosti. Tam svěsí svou vlajku a pustí se do hudební produkce.
Ještě předtím, než se dovnitř dostal Joakim Brodén se svou družinou, přichází do zmíněného objektu nomád, který se utábořil v poušti. V pevnosti ho očekávají jeho přátelé. Den se přežene jako vítr – a brzy všechny vidíme v akci uprostřed noci, zatímco je celé torzo pevnosti osvětleno.

Další videoklip na obzoru

Zatímco celé uskupení nomádů kolem ohně spřádá plány, Joakim pouští do vzduchu hrst písku a Chris Rörland se pouští do kytarového sóla. Slunce vyjde a nomádi se vydávají do bitvy. Jejich vůdci vypadne z knihy mince, kterou na začátku videoklipu našel baskytarista Pär Sundström. Ten nakonec svůj nález pohřbí v písku, zatímco celá kapela odchází z pevnosti.
Na konci klipu se ukáže nápis „Pokračování příště“. Tento neobvyklý počin jedné z nejúspěšnějších metalových kapel současnosti se tedy jistojistě setká se svým následovníkem. Ještě předtím si ale užijeme pořádný mejdan – již pozítří 26. ledna vystoupí Sabaton v O2 aréně spolu s Amaranthe a Apocalyptikou.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda


Zdroj: Youtube.com

Author