Pipes and Pints na klubovém turné: Doražte za náma upustit páru

Pipes and Pints

Pipes and Pints vtrhli do nového roku s energií sobě vlastní. V pátek 24. 1. v Třebíči začíná zimní část turné k aktuální desce The Second Chapter. Jedná se o jediné letošní klubové koncerty v České republice.

Půlka turné u nás, půlka v Německu

Pipes and Pints vydali loni novou desku The Second Chapter a slavnostně ji pokřtili v rámci podzimní části turné. Kromě toho absolvovali úspěšnou šňůru po Francii. Letos hodlají navázat na své tuzemské o zahraniční úspěchy – polovina turné se bude konat na našem území, druhá polovina v Německu. Pipes and Pints u nás zahrají ještě v Peci pod Sněžkou, v Ostravě, v Teplicích, v Plzni, v Českých Budějovicích, v Liberci a v Olomouci.

Druhá kapitola a členové výrazní i mimo pódium

Kapela v současné době skutečně píše pomyslnou „druhou kapitolu“ své existence. Po ukončení činnosti v roce 2016 se znovu dali dohromady v roce 2018, posíleni o některé nové členy. Tehdy naplno rozjeli další etapu své hudební dráhy, která je mimochodem tak pestrá jako osobnosti, které kapelu tvoří. Mnozí jsou výrazní i svou mimokapelní činností. Například bubeník Lukáš Vincour se angažuje v oblasti ochrany a práv zvířat, kytarista Ivo „Rafan“ Traxmandl má vlastní oděvní značku ve stylu psychobilly a také pracuje jako tatér.
Žánrově se Pipes and Pints nebrání mnohým vlivům, jež do kapely také porůznu přinášejí jednotliví členové. Společná jim však zůstává láska ke keltskému punku, která z jejich muziky dýchá.

Že by nová deska?

„Doražte za náma upustit páru,“ vzkazuje kapela svým fanouškům. „Protože po tomhle mejdanu se zase na nějaký čas zavřeme do zkušebny a budeme tvořit nový věci. The Second Chapter Tour bude jízda. Těšíme se na vás.“ Že by nová deska na obzoru? Vše ukáže čas, vyjádření kapely tomu však nasvědčuje.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv kapely


Zdroj: Youtube.com

Author