Metalové Vánoce 2019 v duchu vzpomínky na Milana Hanáka

Metalové Vánoce 2019, Titanic

Metalové Vánoce jsou tradiční brněnskou akcí konanou v prostorách neméně legendárního kulturního domu Semilasso. Tento ročník byl oproti minulým letům poněkud smutný. Jen týden předtím zemřel baskytarista a zpěvák Titaniku Milan Hanák.

Puls má novou baskytaristku, zpěvák Dogmy Art rád pobíhá po pódiu

Jako první vystoupila kapela Puls, tentokrát s novou baskytaristkou Simonou Budařovou v sestavě. Po nich přišli na pódium Dogma Art se zpěvákem Ladislavem „Obludárium“ Škaroupkou, jehož syna Martina mohou metaloví fanoušci znát z věhlasných Cradle of Filth a domácího Titaniku. Láďa použil port místo klasického mikrofonu, aby mohl na pódiu víc řádit a pobíhat, což je pro něho důležité. Během koncertu se na podiu jako host objevil i bývalý člen, kytarista a textař Robi Křupka.

Titanic vzpomínal na kamaráda a spoluhráče

Pak už přišel čas pro vystoupení Titaniku. Smutná událost je v jejich řadách ještě příliš čerstvá, proto bylo i původně plánované brněnské natáčení DVD prozatím odloženo. Po celý koncert stála u praktikáblu bicích Milanova baskytara, jeho fotka v rámu a triko, ve kterém hrával. Titanic pojal celé své vystoupení jako vzpomínku na svého kamaráda a spoluhráče. Na velkoplošné obrazovce se promítaly projekce k jednotlivým písním, a samozřejmě i Milanovy fotografie. Ostatně, v duchu vzpomínky na něj se nesl celý koncertní večer a každá kapela mu věnovala jednu píseň.

Loretta děkuje

Dámské uskupení Loretta přišlo svým koncertním setem mimo jiné poděkovat Milanovi. Milan Hanák pro ně i skládal, například píseň Stíny v ulicích, kterou mu z pódia věnovaly. V dřívějších dobách měli spolu s Titanikem i společnou zkušebnu. Dámy mu po profesní stránce za mnohé vděčí. Kromě toho je manžel kytaristky Pavly Horňákové, Mirek Horňák, Milanovým bývalým spoluhráčem z Titaniku.

Unholy Ones a vynikající zvuk koncertního večera

Jako poslední nastoupila na pódium kapela Unholy Ones. Kapela představila nového basáka a šlape jim to výborně. Během večera bylo plno, možná tisícovka fanoušků tvrdé muziky, kteří se dobře bavili. Mnozí z nich chválili i zvuk – a v tom s nimi musíme souhlasit, neboť zvuk byl skutečně nejlepší za ty roky tradice Metalových Vánoc. Budeme tedy doufat, že pro další ročníky budou opět přizváni stejní mistři zvukaři, kteří si letos opravdu zaslouží naši pochvalu.

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio

Author