Aleš Brichta Trio zahájilo koncertní sezónu, na pódiu i Horst Siegl

Aleš Brichta

Aleš Brichta si pro své příznivce hned zkraje roku připravil speciální koncert. Uspořádal ho totiž v Hard Rock Baru, tedy na místě, které je s rockovou muzikou i s ním samotným silně spjaté.

Rockerský ráj s originálním interiérem

Hard Rock Bar na Palmovce je místem, kde se hudební fanoušek musí cítit jako v ráji. Interiér laděný do červené barvy, židle typického tvaru i barové stoličky ozdobené dřevěnými maketami kytar a řetězy, zavěšené bubny i elektrické kytary jako dekorace, na stěnách odkazy na Slayer, Ozzyho, Metallicu nebo Arakain. To je prostředí, které samo od sebe vybízí k nějakému vystoupení. A právě tady odehrálo 18. ledna Aleš Brichta Trio svůj první letošní koncert.

Sólo repertoár, Arakain i Ráno ve dveřích Armády spásy

Kapela složila setlist ze známých písní, ke kterým Aleš Brichta napsal text. Koncert začínal písní Nemám, velmi brzy došlo také na jeden z největších hitů – Barák na vodstřel, který si přítomní s kapelou rádi zazpívali. Drtivá většina skladeb pocházela z období Brichtovy sólové dráhy. Zazněly ale také Ztráty a nálezy z repertoáru Arakainu či Ráno ve dveřích Armády spásy – coververze Edgar Broughton Bandu, kterou Aleš Brichta opatřil velmi silným českým textem. Kritikou exekučního byznysu byla píseň Když po tobě jdou.

Při Dívce s perlami ve vlasech se zpívalo

K další textově velmi silné skladbě V uniformě lokaje povyprávěl Aleš Brichta historku, kterak ji na jedné akci věnoval přítomným neoblíbeným politikům. Kytaristovi Harleje Tondovi Rauerovi pomyslně poděkoval za píseň Sirael, kterou pro něj jmenovaný složil. A když se rozezněly první tóny možná vůbec největšího hitu – Dívka s perlami ve vlasech, bylo ve vzduchu ještě více fotoaparátů a mobilů, ale také se zplna hrdla zpívalo.

Fotbal v písních, Horst Siegl na pódiu

V samém závěru setu pak došlo na „fotbalovou“ tvorbu – na repertoár Brichtova někdejšího projektu Hattrick. Z něj zazněly písně Nechte vlajky vlát a Červená, modrá, bílá. Mezitím se na pódiu objevil i bývalý fotbalista Horst Siegl, který si spontánně střihnul roli „sborového vokalisty“, jak Brichta vtipně poznamenal. To už se ale trio ve složení Aleš Brichta (zpěv, dvanáctistrunná kytara) – Zdeněk Vlč (klávesy, vokály) a David Vaněk (kytara) s diváky pomalu loučilo.

Text: Sylva Kaplanová, ilustrační foto: Honza Švanda